Poniżej przedstawiam moje książki i poradniki w kolejności chronologicznej. Będzie mi miło, gdy zapoznasz się z nimi i podzielisz się swoją opinią. Możesz napisać do mnie wiadomość lub napisać własną recenzję. Wszystkie opinie są dla mnie cenne, nawet krytyka, o ile jest konstruktywna i wyrażona w kulturalnej formie.

„Dziennik emigrantki”

Moje książki - "Dziennik emigrantki"Książka „Dziennik emigrantki” to książka pisana w formie dziennika. To książkowy debiut, w niewielkim nakładzie przygotowany z myślą o przyjaciołach i znajomych. Książka stanowi jak najbardziej obiektywny obraz współczesnej Grecji przedstawiony poprzez subiektywne odczucia bohaterki oraz osób które razem z nią żyją dniem codziennym w tym jakże ciekawym kraju.

Książka została wydana w 2013 roku przez Wydawnictwo Black Unicorn. W chwili obecnej nie jest dostępna w księgarniach, ale można ją wypożyczyć w Bibliotece Jagiellońskiej i Bibliotece Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, w Bibliotece Narodowej

Powieść obyczajowa „Na półmetku”

Na półmetku

„Na półmetku” to książka obyczajowa o kobiecie i dla kobiet. To opowieść o miłości, życiu rodzinnym, cielesności oraz erotyce.  Dlaczego powinnaś ją przeczytać?  Warto przeczytać, że 40 lat to nie koniec życia. To czas zmian, dokonywania wyborów oraz inwestowania w siebie. I o tym jest ta historia. Życiowa i prawdziwa, niosąca nadzieję i godna uwagi. Zanurz się w książkę, daj się ponieść marzeniom i przenieś się na chwilę w świat marzeń i wakacyjnej przygody.

Recenzję książki można przeczytać min. TUTAJ i TU. Książka wydana w 2017 roku przez Wydawnictwo Psychoskok do niedawna była dostępna w wielu miejscach w sieci.

W marcu 2021 roku ukazała się wersja poprawiona książki z nową okładką. Książka dostępna jest zarówno w postaci e-boka w formatach: pdf, epub oraz mobi, jak też w wersji drukowanej. Książkę drukowaną możesz kupić w księgarni Bonito, a także w formie druku na życzenie oraz w księgarni Ridero.

Zapoznaj się z bezpłatnym fragmentem i zdecyduj, czy chcesz czytać dalej. Będzie mi miło, gdy podzielisz się opinią na stronie książki.

Moje poradniki

Moje książki to nie tylko beletrystyka, ale również poradniki, głównie kulinarne. Kuchnia i tematy związane z kulinariami są mi bardzo bliskie, podobnie jak organizacja życia rodzinnego. Wśród poradników znalazł się również słowniczek kulinarny, będący pierwszą pomocą podczas zakupów lub wizyty w greckiej tawernie. Po szczegóły zapraszam poniżej.

„Jak bez stresu przygotować święta Bożego Narodzenia”

książka w formie poradnika

 „Jak bez stresu przygotować święta Bożego Narodzenia” to poradnik, pozwalający w sposób sprawny i uporządkowany przygotować święta. Zawiera harmonogram zakupów, plan porządków, oraz terminarz przygotowywania świątecznych potraw.

Więcej o poradniku pisałam TUTAJ

Poradnik można kupić w formie e-booka w formatach EPUB, MOBI, FB2 w Virtualo, lub w wersji druku na życzenie na stronie Ridero. Wersja papierowa dostępnaw księgarni Alimero.

Ceny: wersja elektroniczna 6,95 zł, wersja papierowa 11 zł

Zaglądnij do środka książki.

 

 

„Mini słownik kulinarny polsko — grecki”

książka - słowniczek

Mini słownik kulinarny polsko — grecki został napisany z myślą o osobach, które chciałyby poznać słownictwo greckie związane z jedzeniem i kuchnią. To mini słownik, poradnik i pierwsza pomoc w jednym.

Opis słowniczka umieściłam we wpisie, który znajduje się TUTAJ

Słowniczek można kupić w formie e-booka w formatach EPUB, MOBI, FB2 lub w wersji druku na życzenie. Dostępny jest na stronie Ridero oraz na stronie księgarni Alimero.

Ceny: wersja elektroniczna 13,65 zł, wersja papierowa 25,58 zł

Zaglądnij do środka książki.

„Greckie smaki. Tradycyjne potrawy greckie”

Moje książki to także moja kuchnia, czyli tradycyjne, domowe greckie jadło.

To zbiór 100 tradycyjnych przepisów z różnych stron Grecji z naciskiem na lokalną kuchnię rodyjską. To książka, która przeniesie cię do kuchni pachnącej tymiankiem, miętą i oregano. To autentyczne receptury, spisane przez Polkę w Grecji, poparte jej wieloletnim doświadczeniem kulinarnym oraz zaczerpnięte od miejscowych mieszkańców. Dla wszystkich, którzy lubią kuchnię grecką, interesują się prawdziwymi przepisami oraz tradycyjnymi daniami.

Książkę można kupić w formie e-booka w formatach EPUB, MOBI, FB2 lub w wersji druku na życzenie. Dostępny jest również na stronie Ridero oraz na stronie księgarni Alimero.

Ceny wersji papierowej zależy od rodzaju druku, papieru, grubości okładki oraz wersji kolorowej lub czarno-białej. W wersji elektronicznej tylko 13,65 zł. Zaglądnij do środka książki.

 

„Greckie słodycze bożonarodzeniowe”

Greckie słodycze bożonarodzeniowe

Pozycja zawiera informację oraz przepisy na autentyczne, greckie słodycze okresu Bożego Narodzenia. Okres ten obejmuje czas od końca listopada, do pierwszych dni stycznia.

W książce znajdziecie przepisy, historie i ciekawostki o greckich słodyczach. Obok znanych jak baklava, kataifi czy melomakarona, znajdziesz receptury mniej znane.  Tylko tutaj poznasz tajniki przygotowywania takakia, kserotigana, isli, kariokes i innych tradycyjnych słodyczy. Dla wszystkich, którzy kochają kuchnię grecką.

Książkę można kupić w formie e-booka w formatach EPUB, MOBI, FB2 lub w wersji druku na życzenie. Dostępny jest na stronie Ridero wkrótce również w księgarniach.

Cena wersji papierowej zależy od rodzaju zastosowanego druku, papieru, grubości okładki oraz wersji kolorowej lub czarno-białej. W wersji elektronicznej tylko 13,65 zł. Zaglądnij do środka książki.

 

Jeżeli lubisz opowiadania, to zapraszam cię do przeczytania moich opowiadań Grudniowa miłość oraz zawartego w tomiku Odcienie miłości, opowiadania Prawdziwa miłość (pod pseudonimem).