Czas płynie nieubłaganie i nikt z nas go nie zatrzyma. Jednak czy przemijaniu zawsze musi towarzyszyć coś złego? Wielu ludzi uważa, że prawdziwe życie zaczyna się dopiero po czterdziestce. I o tym przekonuje nas autorka powieści „Życie po półmetku”.

Bohaterowie powieści „Życie po półmetku”

Centralną postacią powieści „Życie po półmetku” jest czterdziestojednoletnia Justyna, którą poznaliśmy lepiej w pierwszej części pt. „Na półmetku”. W drugiej części spotykamy ją ponownie w momencie, gdy Justyna po przeprowadzce do Krakowa spędza wiosenne dni u boku ukochanego. Chwile błogości przerywa jednak codzienność, zwłaszcza praca, która rzuca cień na ich związek. Jednak codzienność, a także niecodzienne problemy stają im na drodze do szczęścia. Czy pomimo trudności uda im się utrzymać kontakt i stworzyć wspólną przyszłość?

Justyna zdecydowanie jest główną bohaterką, a towarzyszy jej Stamatis. Jednak wbrew pozorom to nie on jest w tej historii najważniejszy, lecz kobiety, które towarzyszą jej w codzienności. To przyjaciółki, rodzina, bliżsi i dalsi znajomi, którzy wplatają swoje problemy w codzienność Justyny, splatając z nią swe losy. Wątki rozwodów czy przemocy domowej dodają głębi opowieści, umożliwiając nam spojrzenie na życie z różnych perspektyw. To sprawia, że książka staje się uniwersalna, pozwalając czytelnikom odnaleźć w niej własne doświadczenia.

Miejsce akcji

Miejscowości, w których rozwija się akcja, stają się również samodzielnymi bohaterami. Greckie rajskie krajobrazy i historyczne zakamarki Krakowa dostarczają interesujących informacji, sprawiając, że czytelnik może odkryć fascynujące fakty o tych miejscach. Greckie krajobrazy na pewno rozgrzeją serca czytelników w chłodne dni, natomiast opisy spacerów po Krakowie zainteresują zwłaszcza tych, którzy związani są z tym miastem.

Jakie przesłanie niesie „Życie po półmetku”

Bohaterka Izabeli Panopulos udowadnia, że życie faktycznie zaczyna się po półmetku, a nigdy nie jest za późno, by odnaleźć miłość i doświadczyć szczęścia. Niepewność i ból są integralną częścią życia, ale zawsze istnieje nadzieja na lepsze jutro. „Życie po półmetku” to opowieść, która pokazuje, że mimo przeciwności losu, można wyjść z nich obronną ręką.

Kto powinien po nią sięgnąć?

To książka dla kobiet w każdym wieku, nie tylko tych na półmetku życia. Ukazuje różne aspekty życia, autentyczne i bliskie wielu z nas. Choć nie unika trudnych tematów, to jednocześnie oferuje nadzieję na lepsze jutro. „Życie po półmetku” to pełna ciepła opowieść, która zachęca do refleksji nad własnym życiem i możliwościami, jakie przynosi przyszłość.

Zobacz pierwszą część „Na półmetku” lub kup na allegro.pl

Gdzie można zapoznać się z książką?

Pozycja została wydana jako e-book w trzech formatach: PDF, EPUB oraz MOBI, na Ridero oraz w księgarniach internetowych: Empik, Virtualo, Nexto, IBUK, Ebookpoint.pl, Tania książka.

W wersji drukowanej zamówicie ją w księgarni Ridero (druk na życzenie) oraz od ręki w księgarni Bonito.

Możesz też przeczytać w ramach abonamentu Legimi lub na Empik GO. Jeśli nie masz Legimi to kliknij TU i załóż konto.

Przeczytaj darmowy fragment i zdecyduj, czy chcesz czytać dalej. Będzie mi miło, gdy podzielisz się opinią na stronie książki lub w serwisie Lubimy czytać.

Życzę miłej lektury i liczę na feedback. 🙂

Instagram
LINKEDIN
Share
Twitter
Visit Us
Follow Me
EMAIL