Czterdzieści lat, to dla wielu osób półmetek życia, statystycznie rzecz biorąc. Uważany za pewną granicę, po której już nic nie jest takie samo, a pewien etap życia odszedł do lamusa. Czasy się jednak zmieniają i dzisiejsze czterdziestolatki, to kobiety wciąż młode, przebojowe, pewne swojej wartości i mające wreszcie trochę czasu tylko dla siebie i dla swoich zainteresowań. To kobiety, dla których czterdziestka, to nie koniec, ale początek nowego. Trzeba to tylko sobie uświadomić.

Czterdzieści lat minęło

I w tym momencie zwracamy oczy na główną bohaterkę. Kobietę, która pewnego dnia zostaje zaskoczona faktem wejścia w tzw. wiek średni. Przyjmuje postawę bierną, jest zrezygnowana, nastawiona pesymistycznie i przeżywa delikatny kryzys tożsamości. Praca ją męczy, nie dlatego, że jest ciężka, lecz dlatego, że dawno się w niej wypaliła i traktuje ją instrumentalnie. Rozpatruje swoje życie na zasadzie bilansu, a podsumowanie wypada zawsze na niekorzyść. Jednak to właśnie czterdzieste rodziny stały się impulsem do zmian w jej życiu i podejściu. Za namową przyjaciółki wyjeżdża na urlop do Grecji, odwiedzając Ateny, a później również małą wysepkę zagubioną na Cykladach. Tam poznaje mężczyznę, który będzie miał wpływ na jej dalsze losy.

Czy będzie miała szansę na szczęście? Jej wakacyjny romans minie, czy przerodzi się w coś więcej? Czy można się zmienić niezależnie od wieku? Co zrobi Justyna i jaką drogę wybierze?
Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książce „Na Półmetku”.

 

Dla kogo jest książka Na półmetku?

To książka dla kobiet w każdym wieku. Dla tych, które znajdują się na rozdrożu swojego życia, jak i dla tych, które nie stanęły jeszcze przed takim dylematem. Przecież każda z nas będzie miała kiedyś czterdzieści lat. To również lektura dla kobiet, które ten próg mają już za sobą. Dla nich będzie to możliwość weryfikacji własnych doświadczeń i dylematów z tego okresu i porównania go z doświadczeniami bohaterki.

To książka prawdziwa, niekiedy smutna, niekiedy wesoła, jak życie. Pełna refleksji, ale nie pozbawiona ciepłych chwil. Razem z bohaterką mamy okazję przenieść się w wakacyjne klimaty greckiej stolicy oraz malutkiej cykladzkiej wysepki Koufonissi, gdzie nie opuści nas klimat urlopowej beztroski.

Zabierz książkę na wakacje, tym bardziej że wydana została w formie e-booka, więc nie zajmie ci miejsca w walizce. Będzie również idealną lekturą na wakacyjne wieczory, dla tych którzy lubią szelest kartek i relaks przy filiżance herbaty.
Pozycję można zakupić w księgarniach internetowych: Virtualo, Alimero, Bonito oraz na stronie Ridero.

Przeczytaj darmowy fragment i zdecyduj, czy chcesz poznać do końca losy bohaterów książki.

Życzę miłej lektury i liczę na feedback 🙂


Instagram
LINKEDIN
Share
Twitter
Visit Us
Follow Me
EMAIL