Praca w domu kusi wiele osób, gdyż wydaje się, że jest to rozwiązanie posiadające same zalety. Niestety tak nie jest, ponieważ gdy byłoby to zajęcie tak idealne, to wszyscy pracowalibyśmy w domu. Poza tym nie każdą pracę w domu można wykonywać, ani nie każdy ma predyspozycję by pracować w domu.

Praca w domu – dla każdego?

Właściwie każdy, pod pewnymi warunkami. Praca, pracy, bowiem nie równa. Niektórzy szukają pracy dorywczej, na kilka godzin, by tylko dorobić trochę do pensji. Inni stawiają pracę w domu za swój jedyny cel i traktują to poważnie. Różne są też rodzaje wykonywanej w domu pracy i nie mówię tutaj o składaniu długopisów czy klejeniu kopert. Takiej pracy dzisiaj już nie ma. Nadal do grupy osób świadczących pracę w domu należeć mogą niepełnosprawni ruchowo oraz młode matki.

Na pewno mogą to robić rzemieślnicy nie posiadający własnych warsztatów, lecz dysonujący czasem i mający odpowiednie umiejętności. W domu może pracować zegarmistrz, introligator, może dorobić sobie fryzjerka lub krawcowa. Niekiedy nie potrzeba nawet profesjonalnego sprzętu. Praca w domu dotyczy także artystów, tłumaczy, korektorów i pisarzy, osób wykonujących wolny zawód, dziennikarzy, projektantów, informatyków oraz wszystkich oraz osób, których narzędziem pracy jest komputer lub telefon. Osoby te pracując w domu wykorzystują głównie swoje umiejętności, a rodzaj ich pracy nie wymaga przywiązania do jednego miejsca. Spokojnie mogą pracować w zaciszu własnego mieszkania.

Osobną grupę stanowią freelancerzy.

Kto to jest freelancer?

Freelancer to angielski odpowiednik osoby wykonującej wolny zawód tzw. „wolny strzelec”. Bardzo podoba mi się to określenie, bo po pierwsze jestem spod znaku Strzelca, a po drugie umiłowanie wolności zawsze było mi drogie. Freelancer nie jest związany z nikim umową o pracę. Wykonuje projekty na zlecenie, które sam wynajduje, a jego wynagrodzenie uzależnione jest od wysiłku włożonego w pracę oraz od jego przedsiębiorczości.

Więcej o freelancingu wkrótce…

Instagram
LINKEDIN
Share
Twitter
Visit Us
Follow Me
EMAIL