Słowniczek kulinarny polsko — grecki napisany został z myślą o osobach, które chciałyby poznać słownictwo greckie związane z jedzeniem i kuchnią. Może on również zainteresować osoby uczące się języka greckiego, które chciałyby poszerzyć swoje słownictwo z tematyki kulinarnej. W końcu jest to praktyczna pomoc dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w Grecji oraz dla odwiedzających ten kraj turystów, którzy chcieliby swobodniej poruszać się podczas zakupów spożywczych lub orientować się co wybrać w tawernie.

Co zawiera słowniczek?

  • krótkie informacje o poszczególnych kategoriach
  • słownictwo kulinarne podzielone na kategorie
  • 22 kategorie tematyczne (lokale gastronomiczne, posiłki, sposób przygotowywania, smaki, zioła, przyprawy,
    orzechy i bakalie, nasiona strączkowe, owoce, warzywa, zielenina, ryby i owoce morza, mięso i wędliny, tłuszcze, nabiał, pieczywo, napoje, słodycze i desery, wyrażenia dietetyczne, potrawy kuchni greckiej oraz występujące w Grecji)
  • każde hasło poprzedzone rodzajnikiem, co pomaga uczącym się języka greckiego
  • wymowa w języku polskim podana w uproszczonej formie
  • ponad 500 haseł
  • odnośniki do interesujących artykułów lub przepisów
  • w formie elektronicznej możliwość wyboru jednego z formatów: EPUB, MOBI, FB2

słowniczek

Jak posługiwać się książką?

Starałam się, aby słowniczek był łatwy o odbiorze, dlatego słownictwo pogrupowałam na kategorie tematyczne. Po drugie w każdej kategorii tematycznej, słowa ułożyłam w kolejności alfabetycznej. Po trzecie słowa, które uzupełniają dane hasło zostały podane od myślnika.  Przykład podałam poniżej np. hasło wino, a od myślnika czerwone, białe, półsłodkie itp.

Na koniec, obok hasła polskiego znajduje się hasło po grecku wraz z poprzedzającym go rodzajnikiem. Z kolei w nawiasie znajduje się wymowa w uproszczonej formie i bez rodzajnika.

słowniczek fragment

 

 

 

Jeżeli wybierasz się do Grecji lub pasjonujesz się kuchnią, a brakuje ci słownictwa, to ten mini słowniczek pomoże ci, wzbogacając twoje słownictwo w dziedzinie kulinariów.

Gdybyś był zainteresowany kupnem słowniczka w formie e-booka lub druku na życzenie, to możesz to zrobić na stronie Ridero. Gdybyś chciał dostać egzemplarz drukowany od ręki, to skontaktuj się ze mną poprzez formularz kontaktowy.

Zapraszam do lektury 🙂

 

Jeśli spodobał ci się powyższy artykuł, to udostępnij go w mediach społecznościowych i pokaż komuś, komu może się przydać. Natomiast z innymi moimi książkami możesz zapoznać się w zakładce Moje książki i poradniki.Instagram
LINKEDIN
Share
Twitter
Visit Us
Follow Me
EMAIL