Czterdzieści lat, to dla wielu osób półmetek życia, statystycznie rzecz biorąc. Uważany za pewną granicę, po której już nic nie jest takie samo, a pewien etap życia odszedł do lamusa. Czasy się jednak zmieniają i dzisiejsze czterdziestolatki, to kobiety wciąż młode, przebojowe, pewne swojej wartości i mające wreszcie trochę czasu tylko dla siebie i dla swoich zainteresowań. To kobiety, dla których czterdziestka, to nie półmetek, ale początek nowego. Trzeba to tylko sobie uświadomić.

Justyna na półmetku

I w tym momencie zwracamy oczy na główną bohaterkę. Kobietę, która pewnego dnia zostaje zaskoczona faktem wejścia w tzw. wiek średni. Przyjmuje postawę bierną, jest zrezygnowana, nastawiona pesymistycznie i przeżywa delikatny kryzys tożsamości. Praca ją męczy, nie dlatego, że jest ciężka, lecz dlatego, że dawno się w niej wypaliła i traktuje ją instrumentalnie. Rozpatruje swoje życie na zasadzie bilansu, a podsumowanie wypada zawsze na niekorzyść. Jednak to właśnie czterdzieste rodziny stały się impulsem do zmian w jej życiu i podejściu. Za namową przyjaciółki wyjeżdża na urlop do Grecji, odwiedzając Ateny, a później również małą wysepkę zagubioną na Cykladach. Tam poznaje mężczyznę, który będzie miał wpływ na jej dalsze losy.

Czy będzie miała szansę na szczęście? Czy wakacyjny romans przerodzi się w coś więcej? Czy można się zmienić niezależnie od wieku? Co zrobi Justyna i jaką drogę wybierze?
Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książce „Na Półmetku”.

Dla kogo jest książka Na półmetku?

Dla kobiet w każdym wieku. Dla tych, które znajdują się na rozdrożu swojego życia, jak i dla tych, które nie stanęły jeszcze przed takim dylematem. Przecież każda z nas będzie miała kiedyś 40 lat. To również lektura dla kobiet, które ten próg mają już za sobą. Dla nich będzie to możliwość weryfikacji własnych doświadczeń i dylematów z tego okresu i porównania go z doświadczeniami bohaterki.

To książka prawdziwa, niekiedy smutna, niekiedy wesoła, jak życie. Pełna refleksji, ale nie pozbawiona ciepłych chwil. Razem z bohaterką mamy okazję przenieść się w wakacyjne klimaty greckiej stolicy oraz malutkiej wysepki Koufonissi, gdzie nie opuści nas klimat urlopowej beztroski.

Zabierz książkę na wakacje, tym bardziej że wydana została w formie e-booka, więc nie zajmie ci miejsca w walizce. Będzie zaś idealną lekturą na wakacyjne wieczory.
Pozycję można zakupić w wielu miejscach. Specjalnie dla was przegląd najtańszych ofert TUTAJ. Miłej lektury.