Internet to świetne narzędzie do szukania pracy, coraz częściej wypierające tradycyjne formy. Nic dziwnego, ma wiele zalet. Jednak są i wady, dlatego korzystając z tej formy poszukiwań, warto kierować się poniższymi wskazówkami.
Szukanie pracy w Internecie ma zalety
Przede wszystkim Internet to wielka tablica ogłoszeniowa. Znajdziemy tam niemal wszystko, dotyczące każdej branży, ba nawet każdego aspektu życia. Jest to również swoista giełda pracy, posiadająca wiele zalet.
Szukanie pracy w Internecie jest rozwiązaniem tanim oraz oszczędzającym czas. Nie musimy kupować gazet z ogłoszeniami i czytać wszystkich od deski, do deski. Wystarczy wejść w wyszukiwarkę i po wpisaniu interesującego nas stanowiska znaleźć ofertę pracy. Zwykle, w dobrym ogłoszeniu, od rzetelnej firmy powinny znajdować się informacje dotyczące wymagań pracodawcy, co pozwala nam zweryfikować własne doświadczenie i umiejętności. Gdy nie odpowiadają nam warunki pracy lub nie spełniamy wymagań, wówczas nie aplikujemy na takie stanowisko, oszczędzając czas nasz i ogłoszeniodawcy. W przypadku, gdy chcemy aplikować na dane stanowisko, również możemy to zrobić bezpośrednio na stronie, w dowolnym czasie i miejscu, co jest świetnym ułatwieniem, wygodnym i oszczędzającym czas.
Jak szukać pracy w Internecie?
Szukanie pracy należy potraktować poważnie, jak pracę. Przede wszystkim należy skupić się na wiarygodnych serwisach ogłoszeniowych lub korzystać z wyszukiwarek pracy, takich jak Adzuna. Dzięki temu mamy szeroki wybór ofert, które możemy wyszukiwać według interesujących nas kryterium.
Z ostrożnością i pewną dozą nieufności trzeba podchodzić do ogłoszeń, które:
- Nie zawierają podstawowych informacji na temat oferowanej pracy, wymagań i oczekiwań
- Nie podają nazwy pracodawcy, lecz ukrywają się pod numerem telefonu
- Podają informacje o pracy jedynie poprzez wiadomości prywatne. Kto nie ma nic do ukrycia, może spokojnie napisać to w ogłoszeniu.
- Obiecują pracę po spełnieniu pewnych warunków. Tak było z pewną firmą, która oferowała pracę po zakupie maszyny do skręcania długopisów.
- Nie podają ogólnodostępnych danych firmy.
- Obiecują złote góry za nie wymagających żadnych umiejętności pracę.
Pracę w Internecie można znaleźć. Trzeba tylko zachować ostrożność i umieć odrzucić ziarno od plew, czyli firmy znane, wypłacalne i wiarygodne, od ofert firm, krzaków.
Powodzenia w poszukiwaniach życzę!
Gdzie znaleźć zlecenia dla copywritera?