Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie to impreza cykliczna, która w tym roku odbędzie się już po raz 25. Wydarzenie to jest nie tylko świętem książki, ale też promocją czytelnictwa. Wśród wystawców pojawiają się wydawnictwa, zarówno polskie, jak i zagraniczne, dystrybutorzy i hurtownie książek, księgarnie oraz instytucje kulturalne i stowarzyszenia związane z rynkiem książki. To także okazja dla autorów, by zaprezentować swoją twórczość, spotkać się z czytelnikami i poszerzyć kontakty z osobami z branży wydawniczej.

Krakowskie Targi Książki 2022

Corocznie Targi Książki mają jakąś myśl przewodnią. Tegoroczne czerpią z ideałów romantyzmu, miłości, wolności, młodości i buntu przeciw konwenansom. Hasłem Targów jest cytat z „Kordiana” Juliusza Słowackiego, „Trzeba mi nowych skrzydeł, nowych dróg potrzeba...” Nie bez znaczenia na wybór motywu przewodniego ma też fakt, że rok 2022 jest rokiem jubileuszowym. W tym roku przypada bowiem 200 rocznica pierwszego wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Jest to data, którą uważa się za początek romantyzmu w Polsce.

Tegoroczne Targi Książki w Krakowie odbędą się w dniach 27 – 30 października W EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie. Przez cztery targowe dni zwiedzający będą mieli możliwość udziału w licznych wydarzeniach towarzyszących: spotkaniach, prelekcjach i dyskusjach. To także okazja do spotkań z ulubionymi pisarzami, zdobycia autografu, czy powiększenia swojego księgozbioru. Tym bardziej że na Targach ceny książek są zwykle niższe. W tym roku udział zapowiedziało 470 wystawców, którzy zostaną umieszczeni w dwóch halach. Warto wcześniej zapoznać się z układem stoisk i pobrać plan hali wystawienniczych.

Czego można spodziewać się na Targach Książki w Krakowie?

Międzynarodowym Targom Książki towarzyszyć będzie bogaty program, obejmujący spotkania, prezentacje. W tym roku pojawią się dwa nowe festiwale:

 • Sobota z non-fiction (wydarzenie dla fanów literatury faktu i reportażu)
 • Spotkania z Fantastyką i Fantastyką Naukową (dwudniowy festiwal z udziałem najbardziej poczytnych pisarzy fantastyki i science fiction)

Targi kontynuują również projekty, które zyskały uznanie odwiedzających w roku ubiegłym, jak czterodniowy Festiwal Literatury Górskiej, w tym roku rozszerzony o tematykę podróżniczą. Oprócz tego to, co zawsze cieszy się zainteresowaniem, czyli blok kryminalny, literatura piękna i kobieca oraz pozycje książkowe dla młodzieży i najmłodszych. Tych ostatnich zainteresuje z pewnością strefa gier planszowych.

W trakcie trwania Targów przyznane zostaną nagrody do 25 Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza. Podczas Targów zostanie przyznana też Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych Gaudeamus oraz (po raz pierwszy na Targach Książki w Krakowie) zostanie także przyznana Nagroda Unii Europejskiej w dziedzinie literatury dla wschodzących pisarzy beletrystyki z Europy.

Szczegółowe informacje o spotkaniach i wydarzeniach na stronie Organizatora.

Bilety na Targi Książki w Krakowie

Bilety na krakowskie Targi Książki można zakupić przez Internet lub w kasie Targów przy ul. Galicyjska 9, w dniach 27-30.10.2022 r.

Dostępne są różne rodzaje biletów:

 • Bilety normalne w cenie 15 zł na każdy dzień targowy od czwartku 27.10 do niedzieli 30.10. zł. Bilet upoważnia do jednorazowego wstępu w danym dniu.
 • Bilety ulgowe dla uczniów, studentów i dzieci powyżej 7 r.ż., w cenie 10 zł na każdy dzień targowy. Zł. Bilet upoważnia do jednorazowego wstępu w danym dniu.
 • Dostępne są też bilety rodzinne w cenie 40 zł na każdy dzień targowy. Obejmują one rodziny 2+2 oraz 2+3. Bilet upoważnia do jednorazowego wstępu dla rodziny w danym dniu.
 • Bilety grupowe: 10,00 zł/os. 1 opiekun na 10 osób wchodzi bezpłatnie.
 • Dodatkowo można nabyć karnet na wszystkie 4 dni targowe w promocyjnej cenie 40 zł. Za osobę.

Zniżki:

Zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny i Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+: 50% zniżki

Wejścia bezpłatne:

 • Seniorzy (> 65 lat)
 • Dzieci do 7 lat
 • Osoby niepełnosprawne i opiekunowie osób niepełnosprawnych: bezpłatnie
 • Wejście dla branży bezpłatnie w dniach: 27-28.10.2022
 • Wejście dla bibliotekarzy bezpłatnie w dniach: 27-30.10.2022
 • Wejście dla mediów/blogerów/instagramerów bezpłatnie w dniach: 27- 30.10.2022

Informacje praktyczne

Targi Książki odbywają się w dwóch halach w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO w Krakowie przy ul. Galicyjskiej 9.

Targi będą czynne w następujących dniach i godzinach:

 • 27 października 2022, czwartek 10:00 – 17:00
 • 28 października 2022, piątek 10:00 – 19:00
 • 29 października 2022, sobota 10:00 –19:00
 • 30 października 2022, niedziela 10:00 – 17:00

Przed wejściem do budynku ma miejsce kontrola wnoszonych przedmiotów. Zabronione jest wnoszenie ostrych przedmiotów, broni, replik broni, płynów w dużej ilości (powyżej 1 l), szklanych naczyń. W przypadku zlokalizowania u Zwiedzającego zabronionego przedmiotu jest on wyrzucany do kosza przez ochronę. NIE JEST TO DEPOZYT. Zwiedzający może zostawić rzeczy w samochodzie/domu i wejść na targi lub porzucić rzecz w ochronie przy wejściu i wejść.

Relacje na żywo:

W dniach 29 i 30 października na platformie rozpocznie się relacja na żywo ze spotkań w Telewizji Targowej. Zainteresowani mogą wejść na Targową TV.

Dojazd:

Najbliżej EXPO Kraków znajdują się przystanki:

 • Nowohucka M1 – kursują autobusy 174, 178, 578.
 • Rondo 308. Dywizjonu — kursują tramwaje 1, 14, 22.

Kursować będą również darmowe busy kursujące w czwartek, piątek, sobotę i niedziele. Trasa: stacja Shell przy Centrum Handlowym M1 – parking EXPO Kraków.

Jak dojechać do Centrum Targowo-Kongresowego EXPO?

Parking:

Na terenie EXPO Kraków jest płatny parking z ograniczoną liczbą miejsc. Parking do 30 minut bezpłatny. Cena za miejsce parkingowe powyżej 30 minut 20 zł (bez ograniczeń czasowych). Osoby z niepełnosprawnością po okazaniu dokumentu poświadczającego są zwolnione z opłat za parking.

Czy warto jeździć na targi książek?

Targi książki to wydarzenie, które łączy ludzi, którzy kochają książki. Organizowane przez wydawców i inne osoby związane z rynkiem książki. Na targach spotykają się wydawcy i autorzy z czytelnikami. Ci ostatni mają szansę spotkać swoich ulubionych pisarzy, posłuchać wywiadów, wykładów i wziąć udział w wydarzeniach towarzyszącym targom. Czytelnicy mogą też zdobyć wiedzę o nowych książkach, a często kupić je w niższych cenach. Targi są najlepszym miejscem, by zdobyć książkę z autografem lub przynajmniej w promocyjnej cenie. To także miejsce będące okazją do zdobycia przedpremierowych egzemplarzy. Podczas targów można poznać nowe nazwiska, odkryć nowych autorów oraz spotkać się z wydawcami, blogerami książkowymi i innymi czytelnikami.

Targi książki to w końcu impreza, która pozwala poszerzyć horyzonty lub zainteresowania. Na imprezie oprócz książek znaleźć można także gry planszowe oraz stoiska z elektroniką. Na najmłodszych czekają stoiska z zabawkami. Także każdy znajdzie w tym miejscu coś dla siebie.

Zobacz listę wszystkich wystawców na Targach Książki 2022.

Czy będziemy na Targach Książki w Krakowie?

Niestety nie uda nam się dotrzeć na Targi. Muszę to powiedzieć z żalem, gdyż chętnie wzięłabym w nich udział osobiście. Jednak na Targach Książki w Krakowie będziecie mogli spotkać się z kawałkiem mojej twórczości. Na stoisku C 63 w hali „Wisła” (patrz plan) znajdziecie moje dwie książki. Pierwszą z nich będzie ciesząca się dużą popularnością książka z greckimi przepisami tradycyjnymi „Greckie smaki” w promocyjnej cenie 40 zł za egzemplarz.

Greckie smaki

Drugą z nich będzie książka obyczajowa „Na półmetku”, również w niższej cenie. Za jedyne 25 zł będziecie mogli przeżywać rozterki głównej bohaterki oraz towarzyszyć jej w podróży do słonecznej Grecji. Co z tego wyniknie? Nie uprzedzajmy faktów. O książce możesz poczytać poniżej.

Na półmetku

Targi Książki w Krakowie zapowiadają się wspaniale. Przykro mi, że nie spotkam się z wami, ale wierzę, że będziecie bawić się wspaniale. Jeżeli ktoś zechce bliżej zapoznać się z moimi książkami, to zapraszam do literackiej zakładki. Natomiast tym, którzy zechcą przytulic, którąś z moich książek na Targach, już dzisiaj składam podziękowania i czekam na wasze opinie, tutaj lub na stronach książek.

Targi Książki

Miłej zabawy na Targach Książki!

Książki Ridero dostępne na targach

Więcej informacji o 25. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia.

Instagram
LINKEDIN
Share
Twitter
Visit Us
Follow Me
EMAIL