Znacie to powiedzenie, że szewc bez butów chodzi. Uświadomiłam sobie, że sama jestem takim szewcem, który reklamuje, opisuje, recenzuje i promuje różne książki, zapominając o własnych. Wprawdzie ostatnio zaczęłam w tej sprawie działać i dlatego chcę wam przedstawić kolejną książkę mojego autorstwa. Tym razem „Greckie smaki”, czyli książka z przepisami na tradycyjne dania greckie. Przepisy zaczerpnięte od greckich sąsiadek, znajomych oraz podłapane podczas pracy w kuchni i tawernie. Jeżeli cenicie sobie autentyczność, to te przepisy są właśnie dla was.

Co zawiera książka „Greckie smaki”?

Greckie smaki wprowadza nas w klimat kuchni greckiej. Sami Grecy uważają, że nie ma czegoś takiego jak kuchnia grecka i ciężko się z nimi nie zgodzić. Podobne przepisy możemy znaleźć w całym basenie Morza Śródziemnego, we Włoszech, Turcji, a nawet w południowej Francji. Wynika to zarówno z uwarunkowań klimatycznych, wpływów historycznych, jak i położenia geograficznego.

Grecy natomiast cenią sobie odrębność regionalną i stare tradycyjne przepisy. Zwane są one paradosiaka i zwykle wiążą się ściśle z danym regionem Grecji. W mojej książce przeważają przepisy kuchni rodyjskiej, która również nie jest jednolita. Różnice w tradycyjnych przepisach mogą dotyczyć doboru przypraw, estetyki dania, dodatków oraz nazewnictwa. To, co je łączy to używane produkty z fundamentem, który stanowi chleb i oliwa.

Co poza wprowadzeniem do kuchni greckiej i rodyjskiej znajdziecie w książce „Greckie smaki”? Przede wszystkim przepisy. Jest ich ponad 100, a wszystkie tradycyjne. Niektóre mają podane ściśle składniki, inne zapisane tak, jak podawała babcia, czyli orientacyjne ilości produktów. Na 266 stronach znajdziecie przepisy zarówno na dania popularne i znane, jak i na te mniej znane, o różnym stopniu trudności.

Greckie smaki

Co zawiera spis treści?

Poza krótkim wprowadzeniem dotyczącym głównie produktów stosowanych w kuchni greckiej i krótkim wprowadzeniem do lokalnych trunków trzon książki stanowią przepisy. Zostały one pogrupowane na kategorie:

  • Przekąski, przystawki i sałatki
  • Zupy
  • Dania bezmięsne
  • Dania z mięsem
  • Ryby
  • Pieczywo i potrawy mączne
  • Słodycze, ciasta i desery

Każdy wpis zawiera zdjęcie potrawy, krótki wstęp dotyczący samego dania, jego pochodzenia, nazewnictwa itp. Później następuje wyszczególnienie składników oraz sposób przygotowania potrawy. W książce drukowanej znajdują się linki w formie przypisów, a w wersji elektronicznej aktywne linki źródłowe.

Gdzie kupić „Greckie smaki”?

Książka „Greckie smaki” dostępna jest w formie elektronicznej z możliwością wyboru jednego z formatów: EPUB, MOBI, FB2, a także w formie druku na życzenie.

Można ją kupić na stronie książki, ale również w księgarniach internetowych. Szczegóły poniżej.

Dlaczego warto kupić książkę „Greckie smaki”?

Tajemnicą kuchni greckiej są świeże, doskonale dobrane składniki, a tajemnica sukcesu są doskonałe, autentyczne receptury. Dzięki tym zawartym w książce zaczniesz gotować jak Greczynka, tak że wzbudzisz podziw przyjaciół. Nie od dziś wiadomo, że żadne jedzenie nie smakuje tak doskonale, jak to spożywane w gronie rodziny i przyjaciół. Nawet najprostsze dania smakują wówczas doskonale, zwłaszcza popite greckim winem.

Zapraszam do lektury 🙂

Jeśli spodobał ci się powyższy artykuł, to udostępnij go w mediach społecznościowych i pokaż komuś, komu może się przydać. Natomiast z innymi moimi książkami możesz zapoznać się w zakładce Moje książki i poradniki. Natomiast z fragmentem książki możesz zapoznać się tutaj.

 

Instagram
LINKEDIN
Share
Twitter
Visit Us
Follow Me
EMAIL