Każdy zawód ma swoje święto, a Dzień Copywritera przypada 30 września. Dlatego wszystkim piszącym na zlecenie życzę lekkiego pióra, dużo zleceń i wypłacalnych klientów.

Kim jest copywriter?

Copywriter często utożsamiany jest z twórcą sloganów lub tekstów reklamowych. Jednak jego działalność jest dużo szersza, gdyż teksty pisane przez copywritera wykorzystuje się w różnych materiałach promocyjnych oraz na stronach internetowych. Rola twórcy w tworzeniu treści jest nieoceniona, a często tez niedoceniana. Uczestniczy on bowiem w procesie kreacji produktu lub usługi od początku, mając istotny wpływ na działania marketingowe, a w rezultacie na wynik finansowy.

Czym więc zajmuje się copywriter?

Zakres działań copywritera może być wąski, specjalistyczny lub bardzo szeroki. Dużo zależy bowiem, czy jest on zatrudniony przez agencję, czy też pracuje jako freelancer.

Zakres zadań copywritera może obejmować Content Marketing, czyli regularne tworzenie i publikowanie wartościowych treści. Mają one za zadanie zainteresować ściśle określoną grupę odbiorców i skłonić ją do działania przynoszącego zysk. Obejmuje on pisanie artykułów, poradników, prowadzenie webinariów, podcastów oraz tworzenie ikonografik, raportów itp.

Obok istnieje SEO Copywriting, czyli pisanie tekstów pozycjonujących. Więcej pisałam o tym we wpisie: „Co robi copywriter SEO”. Poza tym copywriter nie tylko pisze, ale również wykonuje korekty i dokonuje redakcji.

Dzień Copywritera

Dzień Copywritera ustanowili w 2020 roku studenci Koła „Coffeewriters” z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu we współpracy z portalami Kalbi.pl i bimKal.pl. Za łożeniem było uczczenie tego kreatywnego zawodu, który dotąd nie miał swego miejsca w kalendarzu. Jeżeli myślisz o zmianie zawodu, zobacz jak zostać copywriterem?

A na zakończenie zapraszam was do wpisu o tym, czym się różni pisarz od copywritera?

Instagram
LINKEDIN
Share
Twitter
Visit Us
Follow Me
EMAIL