Już wielokrotnie namawiałam was do utworzenia swojej strony lub prowadzenia bloga. Takie miejsce w sieci nie tylko pokazuje wasz biznes lub waszą kreatywność, ale też często staje się źródłem zarobku. Pisałam o tym we wpisie Zarabiaj na swojej stronie. Namawiałam was również do założenia bloga, gdy pisałam Załóż bloga lub stronę i zacznij działać online.

Gdy przeczytaliście wpis o zakładaniu własnej strony to na pewno stało się dla was jasne, że oprócz ciekawego, merytorycznego i przydatnego tekstu, ważna jest także grafika, w tym zdjęcia. Nie każdy ma dobry aparat i nie każdy ma ochotę przygotowywać dziesiątki zdjęć na stronę. Nie oznacza to, że musisz zrezygnować z elementów graficznych. Możesz je przygotować w Canva. Tam też znajdziecie zdjęcia z 73 banków darmowych zdjęć.

Banki zdjęć i inne miejsca zawierające darmowe zdjęcia

Banki zdjęć to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie robią zdjęć, nie lubią wykonywać zdjęć, nie mają czasu, odpowiedniego sprzętu lub ochoty. W bankach zdjęć znajdują się zdjęcia bardzo dobrej jakości. Większość objęta jest licencją Creative Commons.

O licencjach na zdjęcia pisałam tutaj.

Poniżej przedstawiam listę miejsc, skąd pobierzecie zdjęcia, w dużej mierze prosto, łatwo i bezpłatnie.

Obrazy oraz inne materiały można pobierać również z domeny publicznej. Kilka takich miejsc przedstawiam poniżej:

Pobierając zdjęcia oraz inne materiały, czy to wizualne, czy muzyczne zwracajcie uwagę na licencję. Przeważająca liczba miejsc wskazanych przeze mnie wyżej ma licencję CC 0. Zdarzają się jednak takie z inną licencją Creative Commons lub wymagające podania adresu e-mail, w celu pobrania darmowych materiałów.

Miłego korzystania!
Instagram
LINKEDIN
Share
Twitter
Visit Us
Follow Me
EMAIL