Canva to serwis, który w prosty sposób pomoże ci stworzyć grafikę do umieszczenia w social mediach lub do użytku osobistego. Wiadomo, że każda strona internetowa potrzebuje oprawy graficznej, a nie każdy jest grafikiem komputerowym oraz nie każdy umie obsługiwać programy graficzne. Dla osób, które nie znają Corel-a lub produktów Adobe, stworzono właśnie oprogramowanie Canva.

Czym jest Canva i co oferuje?

Canva to prosty program graficzny, dzięki któremu zaprojektujesz ulotkę, plakat, zaproszenie czy kartkę okolicznościową. Dzięki niej możesz stworzyć baner, przygotować post na Instagrama, Twittera lub Printerest, wgrać i edytować własne zdjęcia do umieszczenia na Facebooku. Program działa również na urządzeniach z systemem Android, co oznacza, że możesz pracować zawsze i wszędzie gdzie chcesz, wykorzystując swój własny telefon z pobraną aplikacją Canva. Canva jest bardzo prosta w obsłudze, tak że poradzi sobie z nią nawet dziecko.

formaty Canva

Jak zacząć?

  1. Wejdź na stronę https://www.canva.com i zarejestruj się, by wypróbować program.
  2. Wybierz jeden format z 54 dostępnych.
  3. Wybierz gotowy układ lub szablon z dostępnych kilkunastu tysięcy. W tym celu możesz użyć wyszukiwarki i określić swój typ, motyw główny, słowo lub kolor. Możesz wybrać też pojedyncze zdjęcie do edycji, wykorzystując domyślne filtry lub zaawansowane narzędzia.
  4. Udostępniono również pokaźny zbiór darmowych ikon i kształtów, do wykorzystania w projektach graficznych.
  5. Istnieje też możliwość, przesłania własnych zdjęć i grafik do dalszej obróbki.
  6. Na koniec zdjęcie lub rysunek warto wesprzeć tekstem. W tym celu wybieramy jedną z ponad setki dostępnych czcionek i wstawiamy ją do projektu.
  7. Tekst formatujemy, dopasowując go do własnych oczekiwań. Możemy zmienić rodzaj czcionki, jej wielkość oraz kolor. Dostępne są również polskie czcionki, które zwykle znajdują się na samej górze listy czcionek.
  8. Na koniec pozostaje jedynie projekt zapisać w jednym z dostępnych formatów lub udostępnić bezpośrednio w mediach społecznościowych.

Canva to aplikacja dla każdego, dla blogera, ucznia, nauczyciela, a nawet początkującego grafika. Osobiście bardzo cenię sobie to narzędzie, pozwalające w kilka chwil przygotować grafiki w zadowalającej jakości. A jak jest u was? Znacie Canvę? Korzystacie z niej w pracy lub w domu?

Życzę miłego tworzenia!
Instagram
LINKEDIN
Share
Twitter
Visit Us
Follow Me
EMAIL