9 lutego to dla mnie podwójna rocznica. Pierwsza jest osobista (rocznica ślubu), natomiast druga to rocznica założenia tej strony. Jak wiecie, założyłam ją tuż po tym, jak zrezygnowałam z etatu, a więc ponad 5 lat temu. 9 lutego zamieściłam na stronie pierwszy wpis, który nadal możecie widzieć. To przypięty na stałe wpis, który wyjaśnia, dlaczego niekiedy trzeba zrzucić więzy związane z pracą na etacie.

Od czego zaczynałam 5 lat temu?

Początkowo szukałam swojego miejsca w wirtualnym świecie. Nie miałam sprecyzowanych planów. Chciałam być freelancerem i decydować o swoim życiu zawodowym. Szukałam zleceń, uczyłam się pisać oferty, wgłębiałam się w przepisy prawne i podatkowe, dzieląc się swoją wiedzą z wami.

Równocześnie łapałam za ogon kilka srok. Klikałam w reklamy, wypełniałam ankiety oraz zajęłam się pisaniem prostych tekstów poprzez platformy dla piszących TextBookers, oraz GoodContent. W 2017 roku W sumie w mijającym roku powstało 57 postów oraz fan page na Facebooku.

Przez lata współpracowałam z różnymi klientami w ramach NDG, pisząc artykuły. Kiedy zaczynałam 5 lat temu, stawka wynosiła 4 zł za 1000 z.z.s. Teraz za artykuł tematyczny do 5 tys. znaków, biorę średnio 250 zł netto.

Ostatni rok

Rok 2021 podsumowałam we wpisie, Coś się kończy, coś się zaczyna. Mijający rok był dla mnie czasem, kiedy zmieniłam kierunek swoich działań. Z copywritera zaczęłam przeistaczać się w pisarza.

Pod koniec roku, ponownie dzięki systemowi Ridero powstało drugie wydanie książki „Na półmetku” z okładką Anny Grafik. Pierwsze wydanie z 2018 roku wydane zostało przez Wydawnictwo Psychoskok. Drugie wydanie przeszło kolejną, trzecią już korektę oraz jak już wspomniałam, dostało nową okładkę. Ponadto trafiło w formie papierowej do księgarni Bonito. W formie elektronicznej oraz druku na życzenie można ja nadal zakupić przez Ridero, oraz księgarnie internetowe.

Tu są wszystkie moje książki

Z tego wpisu wiesz już, że głównym obszarem mojej obecnej działalności jest pisanie. Głównie na własny rachunek, dużo rzadziej na zlecenie. We wpisie tym nie ma tylko jednej rzeczy ujętej, bo zdarzyła się już po napisaniu tekstu. Skończyłam bowiem pisanie przewodnika po Rodos, który ukaże się 18 maja 2022 roku nakładem wydawnictwa Pascal, seria Pascal Lajt.

Podsumowanie 5 lat

Przez 5 lat działalności opublikowałam 148 wpisów na stronie. Poza tym działam na FB, gdzie moja aktywność nie jest tak duża, jakbym sobie życzyła oraz na Instagramie, na który też niekiedy wpadam. W ciągu tych lat stronę Praca na swoim odwiedziło około 50 tys. osób. W tym czasie blog zanotował ponad 81 tys. odsłon. Najwięcej z Polski (88%), ale też z innych krajów, gdzie żyją Polacy. Najwięcej odbiorców treści to jednak wciąż mężczyźni (ponad 65%) w młodym wieku, od 25 do 34 lat.

Średni czas spędzany na stronie to 2 i pół minuty. Najwięcej odsłon ma artykuł Dokumenty w działalności nierejestrowanej. Inne popularne artykuły to m.in.:

Organic Life, czyli zarabiaj na kosmetykach.

Gdzie znaleźć zlecenia dla copywritera?

Sprzedaż okazjonalna, a działalność bez rejestracji

Jak wypełnić PIT-36 przy NDG

Narzędzia do korekty i edycji tekstu

Ostatnio najpopularniejszym wpisem jest Zbiór informacji o NDG.

O czym będę pisać w szóstym roku działalności?

Plany mam bardzo skrystalizowane, a wiążą się one z pisaniem. Nadal będę prowadziła moje strony tematyczne i blogi, a także będę obecna w social mediach. Jednak najważniejsze będzie pisania, nawet za cenę okresowego znikania z ww. miejsc. Co na stronie Praca na swoim? Szósty rok mimo pojawiających się tematów związanych ze zmianami w prawie, podatkach i przepisach, koncentrował się będzie na literaturze. Będzie trochę o zakładaniu firmy, informacji związanych z rynkiem wydawniczym oraz trochę recenzji moich ulubionych książek.

Na koniec dziękuję wam, że jesteście i mam nadzieję, że nadal będziecie mi towarzyszyć.

Instagram
LINKEDIN
Share
Twitter
Visit Us
Follow Me
EMAIL