Programista to zawód z przyszłością, a popyt na tego typu usługi wciąż jest spory. Dlatego pomysł przebranżowienia się i zdobycia nowego zawodu lub podniesienia dotychczasowych umiejętności jest strzałem w dziesiątkę. Umożliwia nam to udział w różnych kursach w szkole IT Coders Lab. Na kursach tych zdobędziesz praktyczne umiejętności przydatne u pracodawców. Czytaj dalej i zobacz, jaką ofertę ma dla ciebie szkoła IT?

Zdobądź nowy zawód

Szkoła IT Coders Lab organizuje kursy programowania dla wszystkich oraz specjalistyczne kursy doszkalające. Są one organizowane zarówno w formie szkoleń stacjonarnych, jak i też w formie kursów online.

Kursy od podstaw zawierają najnowszą wiedzę, a wykładowcy dbają o merytoryczny przekaz, tak by nauka była, jak najbardziej efektywna. Wśród szerokiej oferty kursów podstawowych możecie znaleźć kursy front-end, back-end czy UX. Nie musisz się martwić, że nie rozumiesz, co to znaczy i jaki kurs wybrać. Kiedy skontaktujesz się ze szkołą, zostanie ci wszystko wytłumaczone. Doradcy mogą też pomóc ci w wyborze kursu dostosowanego do twoich potrzeb oraz predyspozycji.

Najpopularniejszym obecnie kursem jest JavaScript Developer. Na kursie dla programistów front-end nauczysz się programować tę część stron internetowych i aplikacji webowych, którą użytkownicy widzą w przeglądarce. Programiści front-end dbają, aby strona była czytelna i intuicyjna dla użytkowników. Zostając programistą back-end zajmujesz się wszystkim tym, czego nie widać na stronie internetowej, a działa „z tyłu” np. na serwerze. Jest odpowiedzialny za logikę systemu oraz to, aby część front-end dostała odpowiednie informacje do wyświetlenia.

Ciekawym pomysłem na nowy zawód jest zostanie testerem oprogramowania, czyli osoby niezastąpionej w każdym zespole programistycznym. Testerzy dzielą się na manualnych i automatyzujących. Tester manualny sam testuje oprogramowanie, natomiast automatyzujący pisze program, którego zadaniem jest testowanie. Możesz zostać również Analitykiem danych. Zaletą tego kursu jest to, że jest on prowadzony w całości online.
Zostań UX Designerem i naucz się projektować przyjazne i użyteczne strony oraz aplikacje internetowe, które pokochają użytkownicy. Zadaniem projektanta UX jest stworzenie funkcjonalnego projektu oprogramowania, bazując na potrzebach klienta.

Jeśli wciąż masz wątpliwości i myślisz, że programowanie to czarna magia i że sobie nie poradzisz, to możesz zweryfikować swoje poglądy. Wystarczy, że wejdziesz na stronę szkoły IT Coders Lab i zapiszesz się na bezpłatny kurs z podstaw HTML&CSS.

Jak sfinansować kurs?

Dla wielu osób blokada nie do przebycia jest brak pieniędzy. Jeżeli nie masz gotówki, żeby opłacić całość kursu od razu, to możesz to zrobić w nieoprocentowanych ratach.

Płacąc w ratach, możesz rozłożyć płatność na 10, 20, 30 lub 40 rat. Możesz sfinansować w ten sposób cały kurs, zaczynając spłatę po jego zakończeniu. Więcej informacji tutaj.

Możesz również postarać się o dofinansowanie z Bazy Usług Rozwojowych (PARP). Jest to dofinansowanie dla przedsiębiorców posiadających mikro, małe i średnie firmy oraz dla ich pracowników. O dofinansowanie mogą starać się też samozatrudnieni oraz osoby indywidualne. W tym celu trzeba zgłosić się około 1,5 miesiąca przed rozpoczęciem kursu, a potem zgłoszenie się do Operatora w twoim województwie i wyrażeniu chęci uczestniczenia w kursie. Tutaj lista Operatorów oraz kursów, na które można otrzymać dofinansowanie.

Osoby bezrobotne mogą zdobyć dofinansowanie z Urzędu Pracy. Jest to dofinansowanie kursów stacjonarnych, czasami kursów zdalnych. Wysokość dofinansowania zależy od Urzędu Pracy i tam należy się udać w celu złożenia wniosku.

Możesz też skontaktować się bezpośrednio ze szkołą IT. Doradca podpowie ci, jakie masz możliwości finansowania w twoim regionie. Dzięki temu możesz zostać programistą w kilka tygodni lub miesięcy, praktycznie bez wkładu finansowego.

Szkoła IT – co po kursie?

Szkoła IT Coders Lab pomoże ci znaleźć pierwszą pracę. Współpracuje ona bowiem z serwisem Pracuj.pl. Kursy w szkole ukończyło ponad 5 tysięcy absolwentów, a 86% z nich otrzymało pracę. Pracownicy szkoły zdają sobie sprawę, jak ważnym celem dla większości kursantów jest znalezienie pracy, dlatego też pracują cały czas nad tym, żeby jak najlepiej przygotować kursantów do zdobycia pierwszej pracy w IT. Absolwenci szkoły znajdują pracę w firmach outsourcingowych, agencjach marketingowych, korporacjach, czy studiach gier. Po kilku latach mogą pracować też jako freelancerzy. Zwykle następuje to po około 2 latach pracy w charakterze testera lub 3-4 lat doświadczenia jako programista.

Branża IT należy do najszybciej rozwijających się oraz stabilnych, a rozwój technologii i automatyzacji powoduje, że zapotrzebowanie na specjalistów IT wciąż wzrasta. To branża, w której liczą się przede wszystkim nasze umiejętności. Jeżeli więc zastanawiasz się nad zmianą zawodu, rozważ naukę w szkole IT i zostanie programistą.

Zadbamy o efektywną naukę.
Prowadzimy kursy od podstaw już ponad 5 lat. Dbamy i aktualizujemy nasz program i materiały edukacyjne. Nasi wykładowcy i mentorzy wiedzą jak przekazać swoją wiedzę i doświadczenie w najbardziej efektywny sposób. Zależy nam, żebyś po kursie czuł się samodzielnie i pewnie w środowisku IT.

Jak wygląda nauka w szkole IT, możesz zobaczyć na YouTube.

Instagram
LINKEDIN
Share
Twitter
Visit Us
Follow Me
EMAIL