Ile można zarobić na programach partnerskich? Odpowiedź nie jest jednoznaczna i zależna od różnych czynników. Dlatego, jeżeli ktoś oczekuje konkretów, to ich tutaj nie znajdzie.

Od czego zależy zarobek w programach partnerskich?

Zarobek w programach partnerskich zależy przede wszystkim od sieci i programu. Po drugie zarobek zależy od tematu i branży. Najwięcej można zarobić w branży finansowej, najmniej na książkach, czy meblach. Poza tym zarobek zależy od rodzaju płatności. Najwyższe są za sprzedaż, potem te za lead, a najniższe za kliknięcia. Prowizja od sprzedaży może wynosić od kilku do kilkunastu procent wartości sprzedaży, natomiast za klikanie jest to zwykle kilka groszy od pojedynczego kliknięcia. Kluczem do wysokich zarobków jest liczba osób, które odwiedzają stronę i wykonują daną akcję, czyli klikają w banery, rejestrują się lub dokonują zakupu.

Rodzaje płatności w programach partnerskich

Programy partnerskie oferują różne modele płatności, najpopularniejsze to CPC, czyli płatność za kliknięcia, CPL, czyli za lead oraz CPS, czyli prowizja od sprzedaży. Są jeszcze inne modele rozliczeń, za oglądnięcie video, za pozostawienie swoich danych kontaktowych, za odwiedziny, zamówienie itd.

Zwykle przystępując do programu partnerskiego, natykamy się na anglojęzyczne skróty oznaczające sposób zapłaty za akcję. Poniżej w tabelce przygotowałam rozszyfrowanie tych skrótów.

Zarobek w programach partnerskich

Czy na programach partnerskich da się zarobić?

Zarobek w programach partnerskich zależy od dopasowania danego programu do naszej witryny oraz od naszego zaangażowania. Nie wystarczy umieścić baner i czekać aż ktoś zechce w niego kliknąć. Trzeba napisać tekst, w którym przedstawimy ofertę naszego partnera. Z doświadczenia wiem, że najlepiej opłaca się być uczciwym, bo to opłaca się w dłuższym okresie.

Przygotuj się na to, że na wypłatę przyjdzie ci nieco poczekać, gdyż najpierw ktoś musi dokonać zakupu, zarejestrować się lub wykonać innej, oczekiwanej akcji. Następnie reklamodawca musi zaakceptować tę akcję (lead, sprzedaż), rozliczyć się z siecią partnerską, która nalicza prowizję nam. Prowizję tę możemy wypłacić po osiągnięciu pewnego, ustalonego pułapu. Jest on różny w zależności od sieci. Dla przykładu w TradeTracker Polska jest to 50 zł, a w Tradedoubler jest to 150 zł, a w Ceneo – 100 zł.

A teraz przykładowe widełki z różnych programów partnerskich:

  • Za przekliki od 0,01 zł do 0,40 zł
  • Za sprzedaż od 5% do 27% lub od 15 do 250 zł
  • Za lead 0,06 zł do 70 zł

Jak widać, rozbieżność jest duża, dlatego, że zarobek w sieciach partnerskich uzależniony jest od wielu czynników. Życzę wam powodzenia i jak najwyższych zarobków.
Instagram
LINKEDIN
Share
Twitter
Visit Us
Follow Me
EMAIL