Firma PayPal nie trzeba chyba nikomu specjalnie przedstawiać. Ta amerykańska firma obsługuje przelewy internetowe, stanowiąc alternatywę dla tradycyjnych metod płatności. Z systemu PayPal korzystają sprzedawcy internetowi, witryny aukcyjne i inni użytkownicy komercyjni oraz osoby prywatne. Ostatnio zrobił się szum wokół tego mającego różne opinie serwisu. Postanowił on bowiem uaktualnić swój regulamin.

Istotna zmiana w regulaminie PayPal

29 września tego roku firma PayPal poinformowała o zmianach w regulaminie, które wejdą w życie 16 grudnia 2020 roku. Dotyczyć one mają wprowadzenia nowej opłaty za brak aktywności.
Konto PayPal uważa się za nieaktywne, jeżeli przez okres ostatnich 12 miesięcy nie logowano się do niego oraz na koncie nie były wykonywane żadne operacje (wpłaty, wypłaty, przelewy).

Opłata zostanie pobrana z takich kont pod warunkiem, że użytkownik posiada na nim jakiekolwiek środki. Wówczas po 16 grudnia, gdy zaakceptuje on nowy regulamin, zostanie z jego konta ściągnięta kwota 50 złotych. Jeżeli użytkownik nie posiada takiej kwoty, wówczas kwota pobrania będzie równa z wartością salda pozostałego na rachunku. Na kontach z saldem zerowym nie będzie naliczana opłata.
Nowa opłata zostanie pobrana między 16 grudnia a końcem roku 2020. Później będzie naliczana i pobrana po 12 miesiącach, od pierwszego pobrania. Pod warunkiem, że na koncie zostaną jakieś środki oraz będzie ono nadal nieaktywne.

Jak zamknąć konto PayPal?

Niektórzy zastanawiają się, czy w tej sytuacji nie zamknąć konta na PayPal. Aby to zrobić, najlepiej skorzystaj z linku, który został wysłany w informacji od firmy PayPal. Dobrze byłoby również przed zamknięciem konta odpiąć od niego rachunek bankowy i kartę, a następnie przystąpić do likwidacji konta. Ważne, żeby to zrobić przed 16 grudnia, by uniknąć przykrej niespodzianki.

Instagram
LINKEDIN
Share
Twitter
Visit Us
Follow Me
EMAIL