Wiecie już, że nie każda strona będzie na siebie zarabiać. Oczywiście, jeżeli wasza strona ma służyć jedynie wam i waszej satysfakcji, być osobistym blogiem lub dokumentacją pasji, to nie musicie czytać dalej, tylko robić nadal to o lubicie i czerpać z tego satysfakcję.

Jeżeli nastawiacie się od początku na zarabianie na stronie, to warto przemyśleć jej tematykę. Są bowiem strony, które są idealne do zarabiania i takie, które służą innym celom. Moje blogi od początku były i są hobbystyczne, jednak nawet na tym hobby zaczęłam generować jakiś dochód, pochodzący głównie z reklam AdSense.

Tematy stron do zarabiania

Jak już powiedziałam, są tematy, które generują zysk niejako automatycznie.

Należą do nich strony związane z:

  • Finansami i bankowością
  • Internetem i komputerami
  • Sprzedażą

Strony związane z finansami są zwykle oblegane przez czytelników, którzy chcą dowiedzieć się jak oszczędzać, zarabiać więcej, gdzie lokować gotówkę czy lepiej gospodarować finansami. Posiadając stronę o tematyce finansowej, można zarabiać w programach partnerskich lub we współpracy z bankami. Dobierając odpowiedni temat artykułu reklamować dany produkt finansowy (pożyczkę, kartę kredytową, nowy rachunek osobisty czy oszczędnościowy) i zarabiać na polecaniu, niekiedy całkiem przyzwoite pieniądze.

Drugim tematem popularnym i czytanym jest Internet, komputery, tworzenie stron, grafiki, aplikacji itp. Także tutaj mamy możliwość współpracowania z markami, polecania usług czy produktów. Możemy podpiąć się pod Allegro, Ceneo, oferować kursy.

W końcu o ile zajmujemy się szeroko pojętą sprzedażą typu kosmetyki, ubrania, produkty do domu, elektronika, a nawet książki, to możemy zarabiać na ich polecaniu poprzez sieci afiliacyjne, wyszukiwarki ofert typu Ceneo i inne. Można polecać usługi czy produkty związane z tematem naszej strony.

Etyka zarabiania

Niekiedy nawet niszowe tematy pozwolą zarobić kilka złotych, pod warunkiem, że ktoś takich informacji szuka. Dlatego najważniejszą sprawą jest dobry tekst, rzetelna informacja, odpowiedni ruch na stronie oraz normalna, ludzka uczciwość.
Tekst, który niesie ze sobą korzyść dla czytelnika, przyciągnie osoby, które chcą z tej informacji skorzystać, jednak to od uczciwości prowadzącego stronę zależy dalszy kierunek takiej witryny. O ile polecamy produkt czy usługę, nie sprawdzając ich wcześniej, nie znając lub samemu mając o nich złe zdanie, to jesteśmy nieuczciwi. Takie działanie na dłuższą metę nam się nie opłaci, gdyż zainteresowana osoba, skuszona oferta skorzysta z niej raz, a gdy się na niej „przejedzie” to już nam nie zaufa i do nas nie wróci.

Sama nigdy nie polecam niczego, czego nie zobaczyłam, nie spróbowałam lub z czego nie korzystam. Jeżeli coś oceniam, to staram się pokazać plusy i minusy takiego rozwiązania. Jest to oczywiście moja osobista, bardzo subiektywna ocena i może się różnić od opinii innych, jednak zawsze to podkreślam.

Powodzenia w waszych przedsięwzięciach!
Instagram
LINKEDIN
Share
Twitter
Visit Us
Follow Me
EMAIL