Pisząc o aplikacjach rekrutacyjnych dla szukających pracy, wspominałam też o Talentuno. Jest to młody, bo zaledwie trzyletni serwis oferujący oferty pracy. Można na nim zarejestrować się jako niezależny rekruter i pomagając innym, zarabiać pieniądze.

Zostań MatchMakerem

MatchMaker to niezależny rekruter, który może szukać pracy dla swojej rodziny i znajomych, zgarniając przy tym prowizję. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia jako rekruter ani wykształcenia w tym kierunku. Wszystko, co musisz, to wejść na stronę Talentuno i zarejestrować się jako MatchMaker.
Rejestracja na platformie oraz późniejsze korzystanie z niej jest całkowicie bezpłatne. Twoje dane osobowe będą znane jedynie twojemu kandydatowi. Dla wszystkich pozostałych osób i instytucji pozostajesz anonimowy.

Ile możesz zarobić?

Twoje zarobki zależą od ciebie i nie jest to pusty frazes. Pierwsze pieniądze możesz zarobić za rejestrację CV znajomego, który poszukuje pracy. Oczywiście za jego wiedzą i zgodą. Możesz otrzymać po 50 zł za każde z 4 pierwszych CV oraz po 25 zł za każde kolejne, poprawne CV.
Drugą prowizję możesz dostać, gdy twój kandydat zostanie zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Jest to z reguły kwota od 100 do 200 zł.
Natomiast gdy twój kandydat zostanie zatrudniony, wówczas otrzymasz od 1200 do 2100 zł, w zależności od oferty.
Niestety MatchMaker nie może zarejestrować własnego CV.

Jak zacząć zarabiać na Talentuno?

Chcąc zarabiać na Talentuno jako niezależny rekruter, musisz znaleźć osoby, które poszukują pracy. Następnie umieszczasz na stronie ich życiorys, za ich dobrowolną zgodą. Dlatego zapytaj wcześniej kandydata, czy jest zainteresowany nową ofertą pracy oraz, czy zechciałby udostępnić swoje CV. Dodając znajomego, uprzedź go, że otrzyma e-mail weryfikacyjny, w którym musi kliknąć „Potwierdzam”. Po uzyskaniu potwierdzenia, CV stanie się widoczne w systemie.
Od tej chwili możesz polecać kandydata na dostępne stanowiska, zwiększając tym samym swoje szanse na otrzymanie prowizji. Gdy spełnisz warunki otrzymania prowizji, wówczas na twoim koncie MatchMakera pojawią się pieniądze. Możesz je stamtąd wypłacić w dowolnym momencie, gdy osiągniesz co najmniej 250 zł.

A wy, co myślicie o takim pomyśle na zarobek?

Instagram
LINKEDIN
Share
Twitter
Visit Us
Follow Me
EMAIL