Wielu młodych ludzi na co dzień korzysta z różnych aplikacji. Nic więc dziwnego, że również w dziedzinie HR aplikacje zaczęły odgrywać ważną funkcję. Aplikacje rekrutacyjne zaczęły wspomagać portale zatrudnieniowe, a z czasem stały się od nich popularniejsze. W końcu smartfona ma się ciągle przy sobie i o wiele po niego sięgnąć.

W czym pomagają aplikacje rekrutacyjne?

Aplikacje rekrutacyjne mają za zadanie połączenie pracodawców i pracowników, ku zadowoleniu i satysfakcji wszystkich. Dzięki aplikacjom rekrutacyjnym kandydat na pracownika może dodać swoje CV do bazy oraz otrzymać propozycje pracy dopasowane do swoich kompetencji. Dzięki temu szukanie pracy jest łatwiejsze i przyjemniejsze.
Oprócz pracy etatowej można znaleźć pracę dorywczą, sezonową lub wakacyjną, a także oferty stażu lub praktyk. Największą zaletą tego typu aplikacji jest podanie zainteresowanym docelowych stawek zatrudnienia.
Aby rozpocząć korzystanie z aplikacji rekrutacyjnej, wystarczy po jej pobraniu na telefon, dokonać rejestracji. Jest ona darmowa i trwa kilka minut. Same aplikacje są już dobrze przetestowane i najczęściej pozbawione wad.

Aplikacje rekrutacyjne na polskim rynku

Największe serwisy pracy posiadają aplikacje mobilne. Wystarczy wymienić LinkedIn, który jest pionierem na tym rynku. Drugim wielkim jest GoldenLine, który pokazał swoją aplikację do poszukiwania pracy w 2012 roku, a trzecim polski serwis Pracuj.pl. Kolejno moglibyśmy wymieniać Work Service, Adzuna, Kiwi Jobs, Praca za rogiem i inni. Ciekawostka może być węgierski startup Talentuno. Przyjrzyjmy się kilku z nich.

Pracuj.pl

Dzięki aplikacji Pracuj.pl szukanie pracy jest naprawdę proste, a oferty dopasowane do szukających. Wystarczy, że bezpłatnie dokonasz rejestracji i założysz swój profil zawodowy, a zostaniesz polecony rekruterom. Poza tym codziennie masz dostęp do tysięcy ofert pracy, które możesz wyszukiwać po kategoriach lub słowach kluczowych. Ponadto są one dzięki geolokalizacji dopasowane do twojego miejsca zamieszkania, tak by nie tracić czasu na dojazdy. Swoje ulubione oferty pracy możesz zapisywać lub aplikować na nie poprzez formularz aplikacyjny. Codziennie możesz otrzymywać nowe, dopasowane pod siebie oferty pracy i łatwo nimi zarządzać.

Poza tym masz możliwość sprawdzić, na jakim etapie jest rekrutacja. Czy potencjalny pracodawca zapoznał się już z twoim CV, a może rekrutacja została zakończona? Niektóre oferty mają oznaczenie rekrutacja zdalna. Pozwala to znaleźć takie oferty, które nie wymagają wychodzenia z domu, gdyż cały proces rekrutacyjny przebiega online.
Kolejną ciekawą funkcjonalnością tej aplikacji rekrutacyjnej jest możliwość sprawdzenia średnich szacunkowych zarobków na stanowisku, na które aplikujesz. Dzięki temu wiesz, jakich zarobków możesz oczekiwać. Nic więc dziwnego, że aplikacja jest oceniana na 4,6 gwiazdki.

„Oferty pracy”

Indeed Jobs oferuje bezpłatny dostęp do milionów ofert bezpośrednio od pracodawców, ale także z portali pracy i gazet. Aplikacja „Oferty pracy” polega nie tylko na wyszukiwaniu oferty pacy, ale wspiera cały proces rekrutacyjny.
Wyszukiwanie ofert pracy jest szybkie i łatwe. Można przeglądać oferty według stanowiska, branży, firmy czy słów kluczowych. Geolokalizacja zapewnia możliwość przeglądania ofert z lokalnego rynku pracy. Wśród form zatrudnienia znajduje się zarówna praca etatowa, jak też kontrakt lub staż.

Proces aplikacyjny jest szybki i bezproblemowy. Można stworzyć CV i dołączyć je do bazy danych. Istnieje również możliwość wysłania wiadomości do potencjalnego pracodawcy oraz ustawienia późniejszego przypomnienia, czy zapisania interesujących ofert.
Założenie konta jest bezpłatne i trwa tylko chwilę, a niesie ze sobą sporo korzyści. Można śledzić konkretne oferty pracy lub firmy oraz kategoryzować je według uznania. Ciekawostka jest możliwość oceny swojego pracodawcy.
Na pewno warto wypróbować tę aplikację, w końcu nie na darmo dostała 4,5 gwiazdki.

Praca za rogiem

To aplikacja mobilna, której celem jest szukanie pracy w najlepszej, czyli najbliższej lokalizacji. Aplikacja Praca za rogiem została stworzona przez dwie firmy z Polski i Czech, gdzie początkowo działała. Od 2018 roku jest dostępna również na rynku polskim.
Kandydat do pracy przy rejestracji podaje swoją lokalizację oraz maksymalną odległość, w jakiej chce szukać pracy. Po ściągnięciu aplikacji trzeba uzupełnić informacje o sobie oraz wypełnić CV. Pracodawcy zwykle reagują szybko i zazwyczaj przez telefon. Poza tym, aby być na bieżąco, aplikacja będzie wysyłać najciekawsze oferty pracy.
W tej chwili w bazie znajduje się kilka tysięcy ofert pracy z całej Polski.

Talentuno

Talentuno obecny jest na rynku pracy od 2017 roku. Oprócz pracodawców oraz poszukujących pracy przyciąga do siebie niezależnych rekruterów. Co najciekawsze każdy z nas może zostać MatchMakerem i polecać do pracy swoich znajomych. Jeżeli taka osoba otrzyma pracę, wówczas MatchMaker zgarnia swoją prowizję.

Na Talentuno możesz również zarejestrować się jako poszukujący pracy, wprowadzić swoje CV oraz oczekiwania dotyczące szukanej pracy. Cały proces aplikacyjny odbywa się online i nie trwa dłużej niż 15-20 minut. Poza tym poszukujący mają dostęp do bazy danych i zaawansowanej wyszukiwarki ofert pracy.

Talentuno wciąż się rozwija, jednak na pewno warto mu się bliżej przyjrzeć, zarejestrować, a być może spróbować swoich sił jako MatchMaker. Wystarczy, że dodasz CV kandydata do pracy i polecisz go na stanowisko, na które według ciebie idealnie się wpisuje. Korzystający oceniają Talentuno na 3,5 gwiazdki.

Do tej pory polecałam serwis Adzuna, który jest świetny i ma Oferty pracy w Warszawie i nie tylko! Tysiące wakatów w całej Polsce Niestety ich aplikacja jest nieco niedopracowana, dlatego dostała tylko 3,5 gwiazdki.

To tylko kilka z aplikacji rekrutacyjnych, które sprawdziliśmy osobiście. Działają one sprawnie i szybko, dlatego polecam je wszystkim poszukującym pracy, także tej na chwilę np. na wakacje.

Instagram
LINKEDIN
Share
Twitter
Visit Us
Follow Me
EMAIL