Za kilka dni święta Bożego Narodzenia i związany z tym zwyczaj dawania prezentów. Będziemy prezenty otrzymywać, będziemy nimi obdarowywać. Jaki będzie idealny prezent dla copywritera? Odpowiem na to pytanie, posiłkując się własnym przykładem.

Książki jako prezent

Jeżeli ktoś pisze, to powinien również czytać. I nie mówię tutaj jedynie o literaturze branżowej, ale ogólnie o książkach, bo ilu copywriterów, tyle czytelniczych gustów. Najważniejsze, aby w ten gust trafić.
Pomijając indywidualne upodobania, każdy copywriter ucieszy się z książek, które pomogą mu rozwinąć się w zawodzie.

Do takich zaliczymy m.in.:

Kilka z tych książek już mam w swojej biblioteczce, dlatego gorąco je polecam. Kilka czeka w kolejce do kupienia lub na liście do św. Mikołaja.

Kursy – nie tylko zawodowe

Dla copywritera, który chce się rozwijać, dobrym pomysłem na prezent będzie kurs internetowy lub webinar. W sieci znajdziecie wiele takich ofert np. na platformie Udemy lub u popularnych twórców internetowych. Wybór kursu lepiej zawsze wcześniej uzgodnić z zainteresowanym, by nie było rozczarowania. Ewentualnie można przekazać pewną ilość gotówki, którą zainteresowany sam przeznaczy na zakup interesującego go szkolenia, niekoniecznie zawodowego.

Narzędzia ułatwiające pisanie tekstów

Copywriter w swojej pracy korzysta z różnych narzędzi. Przydadzą mu się zwłaszcza programy do korekty i edycji tekstu. Niektóre z nich są płatne, a koszt ich zakupu dość wysoki. Jednak funkcjonalność programów płatnych jest dużo wyższa, niż ich darmowych odpowiedników. Dlatego każdy copywriter, który poważnie traktuje swoją pracę, ucieszy się z prezentu w postaci specjalistycznego oprogramowania. Nieważne, czy będą to aplikacje służące do wyszukiwania słów kluczowych, optymalizowania treści, czy wykrywające zdublowany tekst.

Możesz też zastanowić się nad opłaceniem subskrypcji bardziej uniwersalnych programów, jak edytor tekstu lub cały pakiet Microsoft Office. Jednak zawsze warto wcześniej zapytać zainteresowanego, zwłaszcza gdy nie wiemy jaki program go ucieszy, lub jakiego potrzebuje.

Ergonomiczny sprzęt

Osoby piszące spędzają godziny w pozycji siedzącej, przy biurku, narażając się na bóle pleców, nadgarstków, czy kolan. Dlatego można ułatwić im pracę i oszczędzić zdrowie zakupując odpowiedni, ergonomiczny sprzęt. Nie musi to być od razu krzesło, czy biurko, które do tanich nie należą, ale jakieś tańsze, mniejsze, ale również ważne akcesoria.

Niech to będzie choćby podstawka pod monitor, podnóżek, podkładka pod nadgarstek, czy podpórka ortopedyczne pod plecy na krzesło. Takie z pozoru proste przedmioty mogą wpłynąć na jakość pracy, a tym samym na samopoczucie. Uchronią też w przyszłości przed problemami zdrowotnymi.

Długopisy, notes, kalendarz

Wprawdzie żyjemy w cyfrowym świecie, ale kto może z ręką na sercu przyznać się, że nie korzysta nigdy z długopisu i kartki? Ja nie tylko korzystam często do szybkich notatek, ale również bardzo to lubię. Jestem wielbicielką wszelkich notesów, zeszytów oraz artykułów piśmienniczych, o kalendarzu już nie wspominając.

Jest jeszcze spora grupa takich copywriterów – dinozaurów, którzy uwielbiają papier i długopis. Dla nich idealnym prezentem będzie dobry długopis, pióro lub komplet. Na pewno nie pogardzą też dobrym kalendarzem, zwłaszcza takim z rozbudowanym plannerem. Kto jak kto, ale copywriter musi umieć planować, by nie pogubić się wśród klientów, zleceń i związanych z tym detali.

 


 

Roślina doniczkowa – prezent, czy niemy towarzysz?

Copywriter najczęściej spędza sporo czasu w domu, więc naturalne jest, że nie ma tak dużego kontaktu z przyrodą, ja inne osoby, które pracują poza domem. Wiadomo również, że zieleń wpływa kojąco na zmęczone oczy. Dlatego można podarować copywriterowi namiastkę natury, czyli zieloną roślinę w doniczce. Przeprowadzono bowiem badania, które wykazały, że osoby pracujące w pomieszczeniu z kwiatami, były bardziej kreatywne. Kolejną zaletą roślin doniczkowych jest ich dobroczynny wpływ na zdrowie i samopoczucie, o czym możecie poczytać we wpisie Kwiaty w domu, to nie tylko ozdoba. To tylko kilka argumentów, by zakupić zieloną roślinkę.

Gadżety na prezent

Różnorodne gadżety to pole do popisu dla każdego, kto szuka prezentu. Copywriterzy również nimi nie gardzą. Mogą to być różne drobiazgi, związane z wykonywaną pracą i dodatkowo spersonalizowane, jak kubek, czy koszulka.

Nie wiem jak inni, ale mnie osobiście przydała się smart opaska, którą dostałam na zeszłoroczne święta. Nie tylko liczy kroki, zmuszając niejako do podejmowania aktywności, ale też włącza alarm, kiedy dłuższy czas nie zmieniamy pozycji. Zmusza to do wstania, przejścia kilku kroków, wykonania ćwiczeń, czy podjęcia innej aktywności.

Kolejną grupą są gadżety, stanowiące akcesoria do komputera lub laptopa. Może to być nowa klawiatura, myszka, podkładka, czy słuchawki. Ostatecznie większość pracujących w domu nie pogardzi i zatyczkami do uszu.

Ostatnio dostałam prezent niemal idealny, czyli podkładka grzewcza na USB. Podłączam do kompa, kładę na niej kubek z kawą i gdy pochłonie mnie praca, moja kawa nadal pozostanie ciepła. Koniec z piciem zimnej kawy!

Ulubione napoje

Nie wiem, czy inni też tak mają, ale ja podczas pracy, nie mogę obyć się bez kubka kawy, tudzież herbaty. Pijam różne napoje, a herbaty wręcz kolekcjonuję i dlatego takim prezentom nie odmawiam. Może twój znajomy copywriter też należy do takich osób i ucieszy się z zestawu kaw lub smakowych herbat. Chyba że jest wielbicielem mocnych trunków, oczywiście nie podczas pracy, to i taki prezent na pewno go ucieszy.

Copywriter to też człowiek, na dodatek może ci bliski, albo chociaż znajomy. Tak, więc ty najlepiej wiesz, z czego się ucieszy, a powyższe zestawienie możesz traktować, jako pewnego rodzaju sugestię lub wskazówkę. Powodzenia w szukaniu prezentów i wesołych świąt dla wszystkich!

Instagram
LINKEDIN
Share
Twitter
Visit Us
Follow Me
EMAIL