Fakturownia to serwis internetowy umożliwiający przedsiębiorcom wystawianie dokumentów rozliczeniowych. Z serwisu skorzystają również osoby prowadzące działalność nierejestrowaną. Dzięki serwisowi do fakturowania wystawianie rachunku, czy faktur jest proste, bezpieczne i przyjemne. Dodatkowo posiada wiele przydatnych funkcji.

Wystawianie faktur

Dokumentowanie prowadzonej sprzedaży należy do obowiązków przedsiębiorcy prowadzącego działalność gospodarczą, a w formie uproszczonej również osób prowadzących działalność nierejestrowaną. W zależności od rodzaju działalności dowodem sprzedaży będzie rachunek, paragon, ewidencja przychodów, albo faktura VAT. Wzory dokumentów w działalności nierejestrowanej znajdziesz tutaj.

Zgodnie z prawem fakturę możemy wystawić zarówno w formie papierowej, jak i też elektronicznej, zawsze w dwóch egzemplarzach, dla wystawcy i dla nabywcy. Faktura elektroniczna może być udostępniona w formie pliku pdf, doc czy jpg. Nie ma też znaczenia sposób udostępnienia dokumentu.

Jak i gdzie wystawiać faktury i inne dokumenty rozliczeniowe? Można to zrobić poprzez odpowiedni program do fakturowania, można wypisywać wszystko ręcznie lub skorzystać z serwisu internetowego, takiego jak Fakturownia.

Dlaczego Fakturownia?

Za Fakturownią przemawia wiele. Ma ona przyjazny interfejs, możliwość nadawania fakturom własnego wyglądu, serwis jest bezpieczny i bezpłatny. Wystawianie faktur jest szybkie i bezproblemowe, a rejestracja trwa chwilę.
W Fakturowni fakturę możemy wystawić według określonego szablonu lub dostosować go do własnych potrzeb i wymagań. Możesz modyfikować logo, etykiety tekstowe, tworzyć własne style CSS, co pozwala na uzyskanie własnego projektu wydruku. Aplikacja Fakturownia wykonana jest w technologii RWD, co pozwala na dostosowanie kształtu formularzy do ekranu, z którego korzystamy. Dzięki temu możemy korzystać z niej nie tylko na komputerze, czy laptopie, ale i na tablecie lub smartfonie.

W Fakturowni znajdziesz tylko to, czego potrzebujesz. Już podczas pierwszego logowania masz możliwość ustawienia tylko takich dokumentów, które potrzebujesz. Oszczędza to czas potrzebny do wybrania odpowiedniego dokumentu.

Jakie dokumenty można wystawić w serwisie?

Fakturownia reklamowana jest jako serwis do wystawiania faktur. Jednak pozwala on na wystawianie również innych dokumentów, w tym na zarządzanie dokumentacją księgową, wydrukami dokumentów, obsługa magazynową, ewidencję kosztów, dodawanie wielu użytkowników, firm, działów, wystawianie faktur cyklicznych, płatności online oraz raportowanie.

Wystawianie faktur w Fakturowni jest bardzo proste i szybkie. Wystarczy wpisać kwotę netto lub brutto, a pozostałe kwoty od razu zostaną przeliczone automatycznie. Podobnie jest z innymi istotnymi informacjami, takimi jak dane wystawcy czy kontrahenta. Można te dane wpisać samodzielnie lub wybrać je z rozwijalnej listy. Zapisują się one w odpowiednich modułach systemu, co umożliwia późniejsze zarządzanie nimi. Ponadto nie trzeba wpisywać danych firmy ręcznie, gdyż Fakturownia zintegrowana jest z bazą GUS, dzięki czemu aplikacja pobiera potrzebne jej dane wprost z Internetu.

Obecnie w systemie Fakturownia można wystawiać następujące dokumenty:

  • Faktura (Faktura VAT),
  • Rachunek,
  • Faktura Zaliczkowa,
  • Paragon,
  • Faktura Końcowa,
  • KP Kasa Przyjmie — dowód wpłaty,
  • Faktura Proforma,
  • KW Kasa Wyda — dowód wypłaty
  • Faktura Korekta, Faktura VAT MP,
  • Faktury VAT Marża,

Wystawianie faktur zagranicznych

Fakturownia pozwala na wystawianie faktur dla kontrahentów zagranicznych, we wszystkich walutach świata. Waluty te są automatycznie przeliczane wg dowolnie ustalonego kursu, kursu NBP lub Centralnego Banku Europejskiego.

W przypadku wystawiania faktur zagranicznych istnieje możliwość wyświetlania opisów w języku polskim, angielskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim, włoskim, holenderskim, rosyjskim, czeskim, chorwackim, słowackim, słoweńskim, węgierskim, estońskim, greckim, chińskim, tureckim, perskim, arabskim, albańskim i łotewskim.

Dokumenty mogą być drukowane w dowolnej kombinacji dostępnych języków. Na dokumentach, kombinacje mogą być dwujęzyczne, polsko-angielskie, polsko-niemieckie, polsko-francuskie itd. Ponadto każda faktura odwzorowuje standard faktur obowiązujący w danym kraju.

Dodatkowe funkcje serwisu Fakturownia

Ciekawą funkcją serwisu jest widget auto płatności, który poprzez osadzenie na stronie internetowej pozwoli klientom od razu zapłacić za produkt lub usługę poprzez najpopularniejsze systemy płatności, takie jak PayPal, PayU, Transferuj czy Przelewy24. Pozwala to poprawić ściągalność płatności za wystawione faktury.
Inny moduł służący do ewidencji kosztów połączeniu z kreatorem raportów i zestawień może posłużyć za narzędzie do monitorowania firmowego budżetu. System pomaga też w zarządzaniu magazynem, poprzez generowanie dokumentów magazynowych i monitorowania stanu magazynu.
Fakturownia pozwala też tworzyć zestawienia przychodów i kosztów na bazie ewidencjonowanych w niej dokumentów rozliczeniowych

Ile to kosztuje?

Najważniejsza sprawa to pytanie o koszt programu. Fakturownia dostępna jest dla każdego, gdyż wybierać możesz wśród kilku dostępnych wariantów cenowych. Na dodatek masz możliwość darmowego wypróbowania aplikacji przez pierwsze 30 dni, bez żadnych zobowiązań. Po ich upływie możesz przedłużyć usługę poprzez wybranie i opłacenie abonamentu. W zależności od wybranego pakietu będzie to kwota od kilku do kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

Prowadząc działalność nierejestrowaną lub działalność na małą skalę nie musimy ponosić żadnych kosztów. Dla startujących w biznesie i małych przedsiębiorców jest plan darmowy. W jego ramach można wystawić do 3 faktur miesięcznie.

Jeżeli chcesz oszczędzić czas i środki przeznaczane na tradycyjną wysyłkę faktur, to wykorzystaj do wystawiania dokumentów Fakturowni. Sama zaczęłam z niej korzystać i jestem zadowolona.
Nie wymaga instalacji, nie generuje opłat, ani zobowiązań. Klikając w link http://fakturownia.pl?partner=z5veck, skorzystasz z 30-dniowego okresu testowego. Jeśli program przypadnie Ci do gustu, dostaniesz 20% zniżki na wybrany przez Ciebie abonament. Możesz również użyć kodu: z5veck podczas rejestracji w systemie.

Serdecznie polecam!
Instagram
LINKEDIN
Share
Twitter
Visit Us
Follow Me
EMAIL