Ostatnio pisałam wam o zarabianiu na reklamach wyświetlanych na swojej stronie. Wiecie już, że można zarejestrować się na jednej z platform i zacząć generować przychód z reklam. Znawcy tematu twierdzą, że najlepiej zarejestrować się w kilku miejscach, aby pomnożyć swoje zyski. Ja korzystam jedynie albo aż, z AdSense, najpopularniejszą platformą reklamy kontekstowej.

Dlaczego AdSense?

Reklamy AdSense są rozpowszechnione niemal tak bardzo, jak sam Google. Możecie je znaleźć na stronach firmowych i na prywatnych blogach. Są dopasowane do treści strony oraz do zainteresowań czytelnika. Nie są agresywne, lecz komponują się z treścią strony, niemal się z nią zlewając. AdSense zapewnia dostęp do ogromnej puli reklamodawców. Wejście do programu jest bezpłatne, a rejestracja nieskomplikowana, podobnie, jak późniejsze implementowanie kodu na stronę.

Zasady programu

Wchodząc do programu, należy zapoznać się z obowiązującymi zasadami i stosować się do nich. Do najważniejszych z nich należy:

  • Zakaz klikania we własne reklamy
  • Sztuczne zwiększanie wyświetleń lub kliknięć
  • Nie wolno zachęcać innych do klikania w reklamy
  • Kodu AdSense nie wolno umieszczać na stronach, które nawołują do rasizmu, zawierają treści dla dorosłych, reklamują alkohol, narkotyki, naruszają prawo itp.

Więcej zasad programu na stronie pomocy AdSense.

Jak zacząć zarabiać z AdSense?

Pierwszym krokiem jest rejestracja w programie i utworzenie konta AdSense. Jeżeli korzystasz z jakiejś usługi Google np. z Gmaila, to oznacza to, że masz już takie konto.
Następnie musisz wejść na stronę AdSense i podać swoje dane oraz adres strony, na której chcemy umieścić reklamy. Gdy masz już konto, kolejnym krokiem jest jego aktywacja.
Aby aktywować konto AdSense, musisz go połączyć ze swoją witryną, poprzez wklejenie specjalnego kodu na stronie witryny, pomiędzy znacznikami <head> i </head>.
Następnym krokiem jest podanie adresu płatności, na który będą wpływać zyski. Ostatnim zaś krokiem jest dodanie aktywnego numeru telefonu.

Gdy nasze konto jest już zweryfikowane, wtedy możemy rozpocząć konfigurowanie reklam oraz umieszczanie ich kodu w witrynie. Możemy to zrobić, wybierając format reklamy, jej rozmiar, a także miejsce umieszczenia na stronie. Implementujesz kod reklamy w wybrane miejsca i czekasz na swoje rosnące dochody.

Dochody z AdSense

Nie powiem chyba nic odkrywczego, ale zarobki na AdSense zależą od tematyk strony, a przede wszystkim od ruchu na niej. Im więcej mamy odwiedzin, tym więcej osób kliknie reklamy, a w rezultacie my sami zarobimy na tym parę groszy.

Ruch na stronie można zwiększyć poprzez umieszczanie ciekawych i co ważniejsze, poszukiwanych treści, a klikalność zwiększyć można poprzez odpowiednie wybranie miejsca wyświetlania reklamy, a także skonfigurowanie strony dla różnych urządzeń.

Wielkość naszych zarobków uzależniona jest także od tego, jaki budżet reklamodawca przeznaczył na reklamę AdSense i ile w związku z tym wynosi stawka za jeden klik.

Moje zdanie

Wiele osób uważa, że wchodzenie w AdSense jest nieopłacalne. Jednak nie mogę się z tym zgodzić, gdyż dochody uzależnione są od czynników, które wymieniłam już powyżej. Dlatego warto dbać o swoją witrynę o jej treść, wygląd i wygodę użytkowników, a wówczas odwdzięczy się to większym zainteresowaniem, który przełoży się bezpośrednio na pieniądze.

Sama zarabiam w ten sposób od pięciu lat. Nie jest to dochód duży, ale stały, pozwalający choćby zapłacić rachunek za Internet. Poza tym nie wkładam w to, niemal żadnej pracy. AdSense jest bezobsługowe, bezpłatne i dostępne dla każdego. Dlatego gorąco polecam tę platformę wszystkim, a szczególnie tym ,którzy zaczynają zarabianie na reklamie.

 
Instagram
LINKEDIN
Share
Twitter
Visit Us
Follow Me
EMAIL