Jak już pisałam, strona internetowa lub blog może być źródłem dochodu. Od tego postu będę przedstawiać różne sposoby zarabiania na stronie.
Jednym z najprostszych sposobów jest zarabianie na reklamach. Wystarczy strona z dobra treścią, która przyciągnie jak największą liczbę odwiedzających. Kolejne kroki to wybór miejsca na reklamę, wybór formy reklamy oraz wybór sieci reklamowej.

W jakim programie się zarejestrować?

W tej chwili mamy wybór co najmniej kilku sieci reklamowych, które poprzez różne formy przekazu, trafiają do odbiorców. Reklamy kontekstowe to najpopularniejszy w sieci rodzaj reklam, które dostosowane są do treści strony, a także do zainteresowań odwiedzającego.

Google Adsense

Adsense to najpopularniejszy system reklamy kontekstowej, posiadający rozbudowaną bazę reklamodawców. Google Adsense wyświetla różne reklamy: tekstowe, banerowe, a także reklamy video. Sami określamy ich rodzaj, który będzie wyświetlany w naszym serwisie. Mamy również wpływ na ich wygląd, wielkość oraz miejsce zakotwiczenia na stronie. Dzięki całej gamie filtrów możemy wybrać te, które będą wyświetlane na stronie, a także określić, jakich treści nie chcemy umieszczać na swojej witrynie.

O Adsense napiszę szerzej następnym razem. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany, to może zarejestrować się w sieci TUTAJ.

AdKontekst

AdKontekst to również popularny system stworzony przez Wirtualną Polskę oraz NetSprint.pl. Zajmuje się umieszczaniem reklam kontekstowo dopasowanych do treści i charakteru danej strony. Reklamy emitowane są w formie graficznej, graficzno-tekstowej, tekstowej oraz śródtekstowo. Ten ostatni rodzaj tzw. reklamy typu Intertex, polegają na podkreśleniu w tekście poszczególnych słów, nad którymi, po najechaniu kursorem pojawia się dymek z reklamą.

Chcąc przystąpić do systemu, należy najpierw zarejestrować się, zgłosić swoją stronę i poczekać na jej weryfikację Po zweryfikowaniu dostaje się propozycję stawki za klik.
Działanie sieci oparte jest o model PPC (pay-per-click), czyli otrzymujemy zapłatę tylko w przypadku kliknięcia internautów w linki reklamowe produktów i usług dostępnych na rynku.

ContentStream

ContentStream stawia na treść, która jest najważniejsza. Bez względu na rodzaj reklamy istniejący na stronie, główny nacisk kładzie się w tym systemie na dobry content, który przyciągnie czytelników. W ContentStream treści dostarczane są przez duże serwisy internetowe. Treści dostosowywane są w sposób, jak najbardziej interesujący dla czytelnika strony, na której się wyświetlają. Z tego powodu nie są traktowane jak typowa reklama, lecz raczej jak delikatna sugestia, czy propozycja tematyczna. Jest to nowy sposób reklamy tzw. reklama natywna.

Czy reklamy pozwalają zarobić?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, gdyż zależy to od kilku czynników. Najważniejszą stroną dla zarobku jest dobra treść, która generuje ruch i przyciągnie czytelników. Bez dużej liczby odwiedzających stronę, nie ma zarobku, gdyż reklamy najczęściej rozliczane są za kliknięcie, rzadziej za wyświetlenia.

Ważny jest wybór odpowiedniej reklamy. Na pewno należy wystrzegać się reklamy typu pop-up, czyli wyskakujących okienek, które są denerwujące dla użytkowników Internetu i w praktyce raczej zniechęcają do pozostania na takiej stronie.

Reklamy, najczęściej w postaci banerów lub linków, nie wymagają specjalnych umiejętności, ani dużo pracy w trakcie osadzania ich na stronie. Reklamy, poza załadowaniem na stronie, są właściwie bezobsługowe. Zapewniają stały, pasywny zysk, który jest tym wyższy, im reklamy są lepiej dopasowane, a tematyka strony, bardziej interesująca.

Nie warto jedynie próbować zarabiać za wszelką cenę, czyli kosztem treści lub wyglądu strony. Nadmiernie obwieszona banerami może działać odstraszająco.

Powodzenia w zarabianiu:)
Instagram
LINKEDIN
Share
Twitter
Visit Us
Follow Me
EMAIL