Program partnerski, przybliżyłam was ostatnio we wpisie Afiliacje, czyli programy partnerskie, czym są, jakie mają zalety i wady oraz jakie korzyści mamy z przystąpienia do programu partnerskiego. Dzisiaj kilka słów o tym, co decyduje o wyborze danego programu partnerskiego oraz alfabetyczny spis programów partnerskich.

Na co zwrócić uwagę wybierając Program Partnerski?

Wybierają program partnerski, musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na rodzaj reklamy oraz jej zgodność z treścią naszej witryny. Nie może być tak, że Na blogu książkowym będziemy oferowali akcesoria kuchenne lub na stronie finansowej, kosmetyki. Najważniejszą sprawą jest wybór odpowiedniej tematyki.

Drugą sprawą, na którą musimy zwrócić uwagę, jest prowizja, czy otrzymujemy ją za kwiknięcia, za pozostawienie danych, czy za zakup. Najczęściej występuje ta ostatnia i waha się ona w zależności od programu od kilku do kilkunastu złotych lub częściej ma wartość procentową, zwykle kilka procent.

Prowizja może być jednorazowa lub wieczna. Pierwszą dostajemy, gdy polecony klient dokona zakupu za pierwszym razem, drugą uzyskamy za każdym razem, gdy polecony klient dokona zakupu.

Prowizja może być również kilkustopniowa. Na pierwszym stopniu otrzymujemy ją za pozyskanych klientów, na drugim za pozyskanych do programu partnerów, a niekiedy także od zysku, jaki wygenerują osoby polecone przez twoich poleconych. Szczegóły dotyczące prowizji są zwykle ujęte w regulaminie konkretnego programu partnerskiego.

Trzecią sprawą jest ważność plików cookie. Najlepiej by były one ważne przez dłuższy czas, gdyż rzadko się zdarza, aby klient kupował coś po pierwszym wejściu na stronę, po przekierowaniu. Najczęściej odwiedza stronę kilkukrotnie, zanim zdecyduje się na zakup, dlatego dobrze by okres ważności cookies był jak najdłuższy. Najczęściej jest to czas od 30 do 90 dni.

Gdzie szukać programów partnerskich?

Programy partnerskie można znaleźć jako samodzielnie działające oraz skupione w sieciach afiliacyjnych. Do samodzielnych należą np. Ceneo, Allegro, Złote Myśli, Money2Money, Bankier.pl i inne. Sieci afiliacyjne to m.in. Perfomo, Tradedoubler, TradeTracker Poland i inne. Jeżeli jesteś zainteresowany programami partnerskimi, to skorzystaj z któregoś oferowanego przez wyżej wymienione sieci.

Powodzenia!
Instagram
LINKEDIN
Share
Twitter
Visit Us
Follow Me
EMAIL