Multi-level marketing, znany potocznie jako MLM to rozbudowany i wielopoziomowy marketing sieciowy. Jest to rodzaj sprzedaży pewnego rodzaju produktów przez osoby nie związane na stałe z firmą. Wysokość ich zarobków zależy od planu marketingowego firmy, której produkty są oferowane. Czy jednak faktycznie da się na tym zarobić bez większego wysiłku?

MLM – sposób na szybki biznes?

MLM przyciąga wiele osób elastycznym czasem pracy, niewielkim wkładem własnego czasu i możliwością zarabiania bez wychodzenia z domu. W ten sposób zarabiać może każdy, będąc szefem dla samego siebie. Im więcej produktów uda się zaoferować, tym wyżej można piąć się po szczeblach drabiny sprzedaży, pomnażając swoje zyski. Tysiące osób zachwalają MLM jako sposób na szybki biznes i możliwość zarobienia ogromnych sum, adekwatnych do zaangażowania. Dowolne godziny i miejsce pracy, a przy tym dobre zarobki – tak chciałby pracować każdy z nas. Warto jednak podchodzić do tego typu informacji z dozą sceptycyzmu.

Multi-level marketing nie taki piękny…

Pamiętajmy, że MLM wymaga od nas zakupu pakietu startowego, a więc zainwestowania pewnej kwoty pieniędzy. Może nie jest to wysoki wkład, jednak zyski możemy osiągać tylko znajdując coraz więcej zainteresowanych produktem osób. Tak naprawdę Multi-level marketing pozwala nieco zarobić, jednak większość zysków trafia do kieszeni osób wyżej postawionych w hierarchii, chyba że zbudujemy własną sieć dystrybucji, a to nie jest prostym zadaniem. MLM ma sporą konkurencję w postaci sklepów stacjonarnych czy internetowych, dlatego nie dość, że produkt musi być atrakcyjny to powinniśmy potrafić go sprzedać. Poznanie skutecznych technik sprzedażowych i zdobycie niezbędnego doświadczenia może trwać nawet miesiącami.

Organic Life w systemie MLM

Jedną z firm działających w systemie MLM jest Organic Life. Zajmuje się ona sprzedażą kosmetyków naturalnych, wysokiej jakości. O firmie pisałam w poście o zarabianiu na kosmetykach. I kosmetyki rzeczywiście mają świetne, przynajmniej te z których korzystałam, czyli z serii do skóry naczynkowej. Poza tym rewelacyjna jest naturalna pasta do zębów, polecana osobom, które maja problemy z dziąsłami, wrażliwe zęby , afty i tego typu problemy.

Co do samego systemu zarabiania, to opisałam go w ww. wpisie. Od siebie mogę powiedzieć, zę tyle zarobisz, ile się zaangażujesz. Jeżeli chcesz to wejdź na stronę Organic Life, zarejestruj się i spróbuj zarabiać. Jeżeli nie jesteś zainteresowany tą formą zarobkowania, to możesz zostać klientem. Każdy zarejestrowany klient OL korzysta z bogatego asortymentu sklepowego z 25% upustem dla nowych klientów. Wejdź do sklepu i rozglądnij się 🙂

Czy warto?

MLM daje możliwość zarobienia, jednak wymaga zaangażowania i odpowiednich umiejętności, dlatego nie są to łatwo zarobione pieniądze. Każdy powinien we własnym zakresie ocenić, czy tego typu dystrybucja będzie dla niego opłacalna i czy naprawdę warto w nią inwestować swój czas.

 
Instagram
LINKEDIN
Share
Twitter
Visit Us
Follow Me
EMAIL