“Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie” autorstwa T. Harv Eker’a to z pewnością jedna z ciekawszych pozycji w swojej kategorii, jakie ukazały się na polskim rynku księgarskim w przeciągu ostatnich lat. Autor to znany i ceniony trener biznesowy oraz specjalista od finansów osobistych. Jednak T. Harv Eker jest nie tylko analitykiem oraz motywatorem. Na podstawie wielu lat doświadczeń, autor opracował własną, niezwykle interesującą koncepcję, która tłumaczy jeden z podstawowych czynników wpływających na nasze zdolności finansowe.

Bogactwo lub bieda to kwestia mentalności?

Na powyższe pytanie  T. Harv Eker odpowiada: zdecydowanie tak. Oczywiście, nie sposób całkowicie pomijać innych czynników, jednak czytając analizy autora w coraz wyższym stopniu przekonujemy się, że sukces finansowy to w ogromnej mierze właśnie kwestia odpowiedniego “zaprogramowania” mentalnego. Mówiąc inaczej: niektórzy z nas niejako automatycznie szukają okazji, skupiają się na możliwościach rozwinięcia swojego potencjału oraz pomożenia majątku. Inni z kolei widzą przede wszystkim przeszkody. Życie jawi się w ich umysłach jako sekwencja kolejnych trudności, które należy “pokonywać”, nie zaś jako nieskończone niemal źródło okazji.

Według  T. Harv Eker’a to właśnie zarysowana powyżej różnica stanowi czynnik decydujący dla sukcesu lub też fiaska naszych poczynań finansowych. Ludzie bogaci to ludzie, którzy wszędzie dookoła siebie dostrzegają okazje. Taka postawa sprawia, że sama możliwość sukcesu jest z zasady znacznie bardziej prawdopodobna.
 

“Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie”: czy jesteśmy skazani na naszą mentalność?

Jesteśmy skłonni postrzegać zbiór czynników składających się na nasze uwarunkowanie mentalne, jako coś, co zostało nam dane niejako z góry. Warto jednak mieć świadomość, że psychologia statycznych i niezmiennych typów osobowości to rzecz przeterminowana o ponad 100 lat. Z takim myśleniem na temat ludzkiej psychiki zerwał już Proust. Podobnie T. Harv Eker dokładnie i systematycznie pokazuje nam, w jaki sposób jesteśmy w stanie przeprogramować naszą mentalność. Jak umiejętnie, poprzez codzienną rutynę, możemy wpajać sobie cechy i nawyki charakterystyczne dla ludzi sukcesu.

“Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie” autorstwa T. Harv Eker’a to pozycja wręcz obowiązkowa, nie tylko dla czytelników zainteresowanych tematyką rozwoju osobistego. To lektura dla wszystkim tych, którzy są przeświadczeni, iż sukces finansowy jest dla każdego. Myli się ten, kto myśli, że to sukces to rzecz zarezerwowana, jedynie dla jakiejś bliżej nieokreślonej i w domyśle uprzywilejowanej elity.

Jeżeli jesteście zainteresowani książką, to zobaczcie gdzie możecie ją kupić. Możecie wybrać książkę elektroniczną, papierową lub audiobook, co tylko preferujesz.

Instagram
LINKEDIN
Share
Twitter
Visit Us
Follow Me
EMAIL