W kalendarzu Świąt Nietypowych wiele jest dziwnych tak jak obchodzony dzisiaj Dzień CAPS LOCKA. To jeden z dwóch dni w roku, kiedy można złamać zasady netykiety i pisząc kapitalikami, wykrzyczeć w sieci to, co nam leży na wątrobie.

Skąd się wziął dzień CAPS LOCKA?

CAPS LOCK to zlepek dwóch angielskich wyrazów: capital letters, co znaczy wielkie litery. Taka też jest funkcja tego klawisza, który po wciśnięciu pozwala na pisanie wyłącznie dużymi literami. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie przypadkowe wciskanie tego klawisza lub celowe, acz nieświadome jego używanie. Zwykle przez osoby, które nie wiedzą, że odbierane jest to jako krzyk lub przejaw agresji.

Stąd też wziął pomysł obchodzenia Dnia CAPS LOCK, będący zwróceniem uwagi osobom, które nie mogą się obejść bez pisania wielkimi literami. Pomysłodawcą tego dnia, amerykański programista Derek Arnold, chciał w humorystyczny sposób uczcić użytkowników sieci, którzy uwielbiają kapitaliki. Pomysł się przyjął i począwszy od 2000 roku, możecie dwukrotnie w ciągu roku pisać WIELKIMI LITERAMI.

Międzynarodowy Dzień CAPS LOCKA obchodzony jest bowiem nie tylko dziś, ale również 28 czerwca. Tak, więc jeśli lubisz pisać z włączonym CAPS LOCKIEM, dzisiaj możesz to robić bezkarnie.

Jak uczcić Dzień CAPS LOCKA?

Najlepszym sposobem świętowania, będzie jego nie używanie. Warto też przypomnieć znajomym i nieznajomym, o okropnym nawyku pisania z wciśniętym CAPS LOCKIEM.

Można też na przekór pisać cały dzień z wciśniętym CAPS LOCKIEM. Zwłaszcza do osób, które czynią tak nagminnie. Nic nie działa tak skutecznie, jak odpłacanie innym w ten sam sposób. Jednak najważniejsze to zachować dobry humor, dobrze się bawić i nie dać się wyprowadzić z równowagi, nawet gdy ktoś na nas “nakrzyczy”.

 

Instagram
LINKEDIN
Share
Twitter
Visit Us
Follow Me
EMAIL