Nowy miesiąc przynosi zmiany także na popularnej platformie sprzedażowej Allegro. Zmienia się regulamin zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. Zobacz nowości i bądź na czasie.

Zmiany dla sprzedających

Od 8 lutego serwis uruchamia wersję dla firm, czyli Allegro Biznes. Będzie to idealne miejsce dla sprzedawców profesjonalnych. Szeroki wybór produktów, atrakcyjne ceny, wygoda dostaw oraz funkcje i narzędzia, które pozwolą przedsiębiorcy obniżyć koszty zakupów firmowych. To również miejsce przewidziane dla obsługi klientów biznesowych. Bez względu na to, czy prowadzisz działalność jednoosobową, czy działasz w dużej firmie, możesz dołączyć do Allegro Biznes. Wystarczy, że posiadasz w serwisie konto firmowe.

Drugą usługą, która będzie dostępna od 8 lutego, będzie nowa metoda szybkiej dostawy w Allegro Smart. Opcja ta zwana Kurier PickPack, będzie dostępna początkowo na terenie Warszawy, z czasem również w innych miastach. Szczegóły tutaj. Równocześnie metoda Kurier UPS zniknie z listy metod dostawy w ramach Allegro Smart. Pozostanie jedynie Allegro Kurier UPS (do 10 kg).

Na Allegro Lokalnie sprzedający w kategorii Motoryzacja, będą mogli wyróżnić swoje ogłoszenia dużo taniej. Cena wyróżnienia w pakiecie Turbo wyniesie 19,90 zł, a w pakiecie Nitro 29,90 zł.
Nowością będzie również sposób rozliczania przesyłek Smart do Paczkomatów. Wprowadzona zostanie opłata 0,99 zł lub 1,99 zł, w zależności od kwoty zamówienia.

Od 8 marca serwis wyłączy też Menedżera Sprzedaży. Jego funkcje znajdziecie w zakładce Moje Allegro. Dzięki temu obsługa serwisu ma być wygodniejsza i niewymagająca korzystania z dodatkowych narzędzi.

Nowości Allegro dla kupujących

Pierwsza zmiana została wdrożona już 25 stycznia. Była nią podwyżka ceny pakietu miesięcznego Allegro Smart z 8,99 zł na 10,99 zł. Cena ta jest obowiązująca dla nowych klientów. Jeżeli zakupiliście pakiet przed 25 stycznia, wówczas zmiana ta was nie dotyczy, a płatność odnawialna będzie zawierała starą cenę.

Drugą zmianą dla kupujących będzie wydłużenie okresy spłaty zakupów z 30 dni do nawet 20 miesięcy. Oczywiście pod warunkiem, że wartość twoich zakupów wynosi co najmniej 500 zł. Musisz mieć również uruchomioną opcję płacenia Allegro Pay.

Od 8 lutego serwis doda dla kupujących dwie nowe kategorie. Pierwsza z nich będzie Strefa Fachowca, dla wszystkich pasjonatów majsterkowania oraz dla profesjonalistów z branży budowlanej. Drugą kategorią będzie Strefa Projektanta, dla miłośników urządzania wnętrz. W kategoriach tych kupujący będą mogli liczyć na dodatkowe premie za zakupy.

Na koniec miła wiadomość.
Serwis rozszerzył sytuacje, w których kupujący będzie mógł otrzymać zwrot pieniędzy z Programu Ochrony Kupujących. Zaktualizowano również powody wnioskowania o możliwość uzyskania rekompensaty. Szczegóły w nowym Regulaminie, dostępnym w linku do pliku PDF. O wszystkich zmianach i nowościach, możesz poczytać także na stronie Allegro.

I nie zapomnij kupić Wirtualnego Serduszka WOŚP

Instagram
LINKEDIN
Share
Twitter
Visit Us
Follow Me
EMAIL