Parada smoków to jedyne tego typu święto w Polsce. Organizowane jest od 2000 roku przez Teatr Groteska. Także w tym roku, po przerwie spowodowanej pandemią krakowskie smoki będą biegać, tańczyć i maszerować po grodzie Kraka. Wszystko to w ciągu najbliższego weekendu. 4 i 5 czerwca 2022. Zapisz tę datę i przyjdź na smoczą imprezę.

4 czerwca pod chmurką

Pierwszy dzień Parady smoków rozpocznie się piknikiem rodzinnym przy Smoczej Jamie. Już od 10 rano mali bohaterowie mogą brać udział w zabawach i zawodach. Będzie strzelanie z łuku, chodzenie w smoczej skórze, toczenie jajek, czy wkładanie rąk do smoczego pyska. Przewidziano też konkursy z nagrodami. Piknik potrwa w sobotę do godz. 20, a już o 22 nad zakolem Wisły u stóp Wawelu, rozpocznie się Wielkie Widowisko Plenerowe. Ogromne, wypełnione helem smoki, zatańczą w rytmie muzyki, w oprawie laserów, gigantycznych kurtyn wodnych i efektów pirotechnicznych.

Parada Smoków 5 czerwca

Także w niedzielę na bulwarach wiślanych odbędzie się piknik rodzinny. Potrwa on od godz. 10:00 do 19:00.

W niedzielę południe, o 12, wyruszy z Plant, ul. Grodzką, Wielka Parada Smoków. Ponad 30 kolorowych stworów przejdzie na Rynek Główny. Tam 22 smoków powalczy o tytuł Najpiękniejszego, a ich walory oceni jury. Przemarszowi smoków towarzyszyć będzie muzyka trzech krakowskich zespołów: Sorrir Por Favor! zagra energetyczną sambę, Capoeira UNICAR Kraków da pokaz tańca-walki, a Krakowska Orkiestra Staromiejska zagra muzykę marszową i rozrywkową na instrumentach dętych.

Wielka Parada smoków to świetny sposób na spędzenie weekendu w mieście i zagospodarowanie wolnego dnia. To gratka nie tylko dla najmłodszych, ale też szansa dla dużych, by znowu poczuć się jak dziecko. Jeżeli więc jesteście w Krakowie lub możecie przyjechać tu w nadchodzący weekend, to nie wahajcie się ani chwili. To unikatowa szansa, by zobaczyć, jak nad Krakowem znów latają smoki, próbując zawładnąć grodem Kraka. Uważajcie tylko na drodze, gdyż spodziewane są utrudnienia w ruchu.

Informacje ze strony Teatru Groteska

Instagram
LINKEDIN
Share
Twitter
Visit Us
Follow Me
EMAIL