W poście „Gdzie znaleźć zlecenia dla copywritera” opisywałam między innymi kilka popularnych serwisów, z pomocą, których można rozpocząć przygodę z pisaniem na zlecenie.

Wśród nich znalazły się lepsze i gorsze, według mojej subiektywnej oceny. Na pierwszym miejscu postawiłam Good Content, jako najszybciej rozwijający się i chyba najlepiej dopracowany serwis.
Na miejscu drugim znalazł się opisywany dzisiaj Text Bookers, który polecam dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie tekstów zleconych. Jest to platforma, która ma pewne zalety. Oferuje bardzo dużo zleceń, przeważnie o niskiej jakości, popularnych precli oraz tekstów zapleczowych. Z czasem można napisać teksty próbne z tekstów tematycznych i innych wyższej jakości treści, by zdobyć lepiej płatne zlecenia.

Największą wadą serwisu są oferowane stawki, które zależą dodatkowo od wystawionej oceny. Dlatego warto starać się, aby były to treści o dobrej jakości, gdyż wpływa to bezpośrednio na nasze zarobki. Nie zmienia to faktu, że na samych tekstach preclowych nie jest łatwo uzbierać wymagane 100 pkt do wypłaty. 1 pkt, odpowiada 1 zł, czyli by wypłacić pieniążki, trzeba uzbierać 100 zł brutto. Z tego odbijane są dodatkowo opłaty na podatek oraz opłata za przelew.

Co zrobić, aby zostać copywriterem?

Na początek należy założyć konto, wypełnić zgłoszenie i określić rodzaj oraz tematykę pisanych tekstów. Trzeba również napisać tekst próbny, który określa nasz poziom i przydzieloną stawkę.
Po pozytywnym rozpatrzeniu zgłoszenia otrzymuje się dostęp do „Strefy copywritera”. Po wejściu do zakładki „Realizuj zlecenia” wyświetla się nam lista dostępnych zleceń, wśród których wybieramy to, które nas interesuje i wykonujemy go. Po napisaniu tekstu zostaje on sprawdzony przez moderatora, który sprawdzi go pod względem unikalności oraz poprawności językowej. Następnie trafia do klienta, który go zatwierdza. Wtedy otrzymujesz wynagrodzenie. Po zebraniu 100 złotych możesz zlecić wypłatę środków.

Text Bookers dla klientów

Jeżeli jesteś klientem, to serwis oferuje ci o wiele więcej korzyści. Dostajesz dobre jakościowo teksty w naprawdę niskich cenach.
Wystarczy, że wykupisz wirtualną walutę, dzięki płatnościom online. Następnie złożysz zlecenie na tekst. Do wyboru masz teksty preclowe, teksty zapleczowe oraz teksty tematyczne. Możesz zlecić również inne teksty: opisy kategorii, wpisy do katalogów czy teksty wysokiej jakości. Składając zlecenie, określasz wymagania dla zlecenia. Masz też możliwość wybrania konkretnego copywritera.
Po złożeniu zlecenia czekasz na e-mail informacyjny o gotowych do zatwierdzenia tekstach. W panelu klienta możesz zapoznać się z każdym z nich, zaakceptować go lub zlecić jego poprawę.

Jeżeli zaczynasz pisać na zlecenie, wówczas serwis Text Bookers może cię czegoś nauczyć. Możesz podszlifować swój warsztat, otrzymać korzystne zlecenia indywidualne lub nawiązać kontakty. Trzeba jednak sporo napisać, aby wypracować kwotę do wypłaty.
Jeżeli jesteś klientem zlecającym napisanie tekstów, wówczas jest to platforma dla ciebie. Tutaj dostaniesz teksty średniej i dobrej jakości w naprawdę niskiej cenie.

Zamów unikalne teksty na stronę www

Każdego, kto chce rozpocząć współpracę z serwisem Text Bookers, zapraszam do rejestracji TUTAJ.


Textbookers baner
Instagram
LINKEDIN
Share
Twitter
Visit Us
Follow Me
EMAIL