Przeglądając podczas świątecznej przerwy przepastne głębię Internetu, natknęłam się na stronę conceptshop.pl, która reklamuje się jako platforma oferująca ubrania i dodatki z pracowni młodych projektantów. Czym tak naprawdę jest Conceptshop? To miejsce, gdzie spotykają się twórcy, projektanci, z potencjalnymi nabywcami. Dla kupujących strona działa jak sklep internetowy, a dla projektantów jest to serwis sprzedażowy.
Ponieważ zajmuję się teraz tematem zarabiania przez Internet, dlatego postanowiłam przyjrzeć się bliżej temu serwisowi.

Kto może zarabiać z Conceptshop?

Wystawiać i zarabiać z serwisem Conceptshop może właściwie każdy, kto ukończył 18 lat i zajmuje się projektowaniem, szyciem, wytwarzaniem biżuterii, dodatków lub przedmiotów sztuki użytkowej. Nie ważne, czy jesteś już znanym twórcą, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z modą, ten serwis daje szansę każdemu. Wystarczy się zarejestrować.

Jak wygląda proces wystawiania?

Każdy projektant po zarejestrowaniu się na platformie, samodzielnie prezentuje swoje wyroby. Wystawia je, opisuje oraz wycenia. Określa się również sposób wysłania towaru oraz określa koszty i warunki wysyłki. Każdy ma też możliwość stworzenia własnego profilu, będącego mini wizytówką, prezentacją siebie oraz swoich wyrobów.
Wystawianie na Conceptshop jest bezpłatne, a serwis pobiera jedynie 20% prowizję od sprzedaży.

Co można wystawić w Conceptshop?

Wszystkie produkty podzielone zostały na kategorie główne: odzież, akcesoria i biżuteria, a w ramach każdej znajdują się jeszcze podkategorie. Wstawiany przedmiot można umieścić w odpowiedniej kategorii, co ułatwia później kupującym odszukanie go.

Jak się rozliczać?

Zakładając konto w serwisie, należy równocześnie założyć konto u operatora obsługującego płatności użytkowników serwisu. W tym celu trzeba podać wymagane dane identyfikacyjne, w tym numer rachunku bankowego, który powinien zostać zweryfikowany od względem poprawności.
Prowizja od sprzedaży naliczana jest w momencie zapłaty za towar. Pomniejszona o prowizję kwota jest przekazywana na podany przy rejestracji rachunek bankowy. Jedyną formą rozliczeń oraz płatności w serwisie jest przedpłata na konto za pośrednictwem Przelewy24.pl

***

Conceptshop określa się jako platforma przyjazna projektantom. Jeżeli jesteś projektantem, to może podpowiesz nam, czy rzeczywiście tak jest? Być może dopiero zastanawiasz się, czy dołączyć do serwisu Conceptshop? Jeżeli jesteś twórcą, projektantem lub krawcową, spróbuj i podziel się wrażeniami.

 




Instagram
LINKEDIN
Share
Twitter
Visit Us
Follow Me
EMAIL